16. 06. 2020 17:30 | BRATISLAVA/mm

SÚHRN DŇA: Chcete peniaze alebo gastrolístky? Nelámte si hlavu, rozhodne za vás zamestnávateľ

Pozrite si tie najdôležitejšie udalosti, ktoré sa udiali za posledných 24 hodín.

Gastrolístky.
Gastrolístky. Foto: TVNOVINY.sk

Gastrolístky alebo hotovosť? Dlhoročný spor, ktorý pred niekoľkými týždňami opäť ožil, keďže vláda chce tento systém zmeniť. Najprv chcela, aby sa zamestnanci rozhodli sami, čo im viac vyhovuje. Dokonca si to napísala aj do Programového vyhlásenia vlády.

Po vlne obrovskej kritiky zo strany odborníkov, ale aj podnikateľov sa situácia zmenila. Podľa najnovšej koaličnej dohody by toto rozhodnutie malo prejsť na zamestnávateľa. Ten teda rozhodne, či bude v celej svojej firme vyplácať stravné vo forme gastrolístka, alebo ho priamo premietne do výplaty.

Téme sme sa viac venovali TU.

Detailný opis ohavného činu vo Vrútkach

Slovenskom minulý týždeň vo štvrtok otriasla obrovská tragédia. Vo Vrútkach vyčíňal 22-ročný Ivan, ktorý si to s nožom namieril rovno do miestnej školy. Ostal po ňom jeden mŕtvy a piati zranení, vrátane detí. Policajti ho na úteku zastrelili.

Po niekoľkých dňoch sa na stránke školy vyjadrila aj riaditeľka Erika Repková, ktorú taktiež útočník napadol. Dopodrobna opísala, čo sa vlastne v osudné minúty odohrávalo. Popravde, ide o hrôzostrašné čítanie.

Téme sme sa viac venovali TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť

Tohtoročná dovolenka iba s rúškom. Kde vám hrozí pokuta, ak ho nebudete mať? V niektorých krajinách je to až štvorciferná suma.


Prelomový objav v liečbe koronavírusu. Pacientom s tažkým priebehom ochorenia pomáha známy liek. Vedci odhadujú, že keby sa o účinkoch vedelo skôr, iba v Británii mohol dexametazón zachrániť najmenej päťťisíc životov.


Nečakané spojenectvo proti Matovičovi. Hlina s Druckerom chcú vydávať opozičné noviny. Pripomínajú, že takmer 30 percent hlasov z volieb nemá v parlamente zastúpenie.


Všetky správy o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce