20. 06. 2020 11:59 , článok bol aktualizovaný 20. 06. 2020 12:50 | OSTRAVA/TASR

Jozefa Majského Krajský súd v Ostrave nezobral do väzby

Krajské štátne podalo na Krajský súd v Ostrave návrh na jeho vzatie do predbežnej väzby.

Jozef Majský.
Jozef Majský. Foto: TV Markíza,

Podnikateľa Jozefa M. Krajský súd v Ostrave nezobral v sobotu do predbežnej väzby. Informoval o tom obhajca Jozefa Majského Peter Filip, ktorému informáciu poskytol jeho český kolega zastupujúci podnikateľa v ČR.

Súd nezistil dôvody väzby, ktorú navrhovalo Krajské štátne zastupiteľstvo v Ostrave. Súd rozhodol krátko predpoludním a voči rozhodnutiu, ako povedal ďalej Filip, nie je opravný prostriedok.

Krajské štátne zastupiteľstvo v Ostrave podalo v piatok (19. 6.) na Krajský súd v Ostrave návrh na vzatie Jozefa Majského do predbežnej väzby. Tá mala predchádzať možnému procesnému konaniu a premene do väzby vydávajúcej. Informoval o tom ostravský krajský štátny zástupca Libor Malý.

"Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vydaného Najvyšším súdom Slovenskej republiky (NS SR) bol 17. júna zadržaný na území Českej republiky občan SR i ČR Jozef Majský," uviedol Malý.

"Ďalej sa bude postupovať podľa zákona o Medzinárodnej justičnej spolupráci vo veciach trestných. Dňa 19. júna bol na Krajský súd v Ostrave podaný návrh podľa ustanovenia paragrafu 204 o zadržaní a predbežnej väzbe v spojení s paragrafom 94 o predbežnej väzbe. Ďalší postup vo vzťahu k tomuto návrhu je plne v kompetencii príslušného sudcu," povedal.

K predbežnému vyšetrovaniu je vecne a miestne príslušné Krajské štátne zastupiteľstvo v Ostrave, ktoré bude v ňom pokračovať bez ohľadu na rozhodnutie súdu o návrhu.

V prípade vydania Jozefa Majského, zadržaného v nemocnici v českom Šumperku, malo postupne rozhodovať Krajské štátne zastupiteľstvo v Ostrave, Krajský súd v Ostrave a napokon aj Vrchný súd v Olomouci. Súdy mali rozhodnúť o tom, či Jozefa Majského zoberú do predbežnej a napokon aj do vydávacej väzby.

NS SR vytýčil termín verejného zasadnutia, na ktorom má rozhodovať o odvolaní obžalovaného v kauze podvodu na nebankovky na 1. júla. Súd trestné stíhanie Jozefa M. prerušil v marci 2019 pre ťažkú chorobu.

Ako zdôraznil Filip, bol to práve on, kto NS SR v pondelok (15. 6.) predpoludním informoval o tom, kde sa bude nachádzať jeho klient. NS SR v utorok (16. 6.) na svojej stránke zverejnil termín zasadnutia s Jozefom Majským.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce