24. 06. 2020 14:34 | BRATISLAVA/TASR

Na škole v Skalici, kde Kollár získal titul, už beží kontrola

Uviedol to minister školstva Branislav Gröhling.

Minister školstva Branislav Gröhling.
Minister školstva Branislav Gröhling. Foto: TASR

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) je podľa ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga (SaS) "rovný človek, ktorý sa k veciam vie postaviť čelom". Minister si preto myslí, že rovnako Kollár zareaguje aj v súvislosti s pochybnosťami okolo jeho diplomovej práce.

"Verím, že tak ako je u neho zvykom, vysvetlí dané veci a vyvodí zodpovednosť," povedal Gröhling. Na viaceré konkrétne otázky novinárov týkajúce sa Kollárovho postupu nechcel minister vyhlasovať jednoznačné stanoviská, chce si počkať na ďalšie vysvetlenia a verifikácie podozrení. "

Máme dohodnuté stretnutie s pánom Kollárom, budeme sa o tom rozprávať, chcem sa oboznámiť bližšie s prípadom," povedal.

Prízvukoval zároveň, že na Stredoeurópsku vysokú školu v Skalici, na ktorej Kollár robil diplomovú prácu, poslal kontrolu. Tá beží už od predošlého mesiaca a výsledky ešte nie sú jznáme.

Minister tiež deklaroval, že vysokoškolský titul musí "znovuzískať vážnosť", k čomu majú smerovať kroky a opatrenia ministerstva školstva, implementované aj do nového vysokoškolského zákona, ktorý by i v takýchto situáciách dával rezortu väčšie právomoci.

Podľa medializovaných informácií mal Kollár vo svojej záverečnej práci skopírovať niekoľko strán z publikácie svojho školiteľa, pod ktorého vedením diplomovku písal. Ten ju podľa Denníka N nedal Kollárovi prerobiť, ale umožnil mu v roku 2015 získať magisterský diplom na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici. Denník označil Kollárovu 58-stranovú prácu za plagiát.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce