26. 06. 2020 22:27 , článok bol aktualizovaný 27. 06. 2020 10:28 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dramatická noc v Žilinskom kraji. Zaplavené ulice, zosunuté svahy, evakuovaní ľudia

V Žilinskom kraji zasahovala takmer stovka hasičov.

Hasiči zasahujú v mnohých miestach.
Hasiči zasahujú v mnohých miestach. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Hasiči zasahujú v mnohých miestach.
Hasiči zasahujú v mnohých miestach.
Hasiči zasahujú v mnohých miestach.

V Žilinskom kraji odstraňovalo následky piatkového (26. 6.) prívalového dažďa 180 hasičov pri 24 zásahoch. Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Jaroslava Kapusniaka zasahovali na Kysuciach a na Orave a najvážnejšia situácia bola v okrese Ružomberok, kde zasahovalo 22 profesionálnych a zhruba 60 dobrovoľných hasičov.

Kapusniak doplnil, že nad obcou Liptovské Sliače sa vybrežil miestny potok a hasiči evakuovali päť starších ľudí do príbytkov príbuzných.

"Príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Žiline odstraňovali v obci aj zosuv svahu v dĺžke zhruba 30 metrov. Zasahovali aj v Partizánskej Ľupči, kde sa zosunula pôda na cestu tretej triedy do osady Magurka. Na troch miestach sme tam odstraňovali nánosy bahna a vytiahli sme troch rekreantov z dvoch áut, ktorými išli na chatu," uviedol krajský riaditeľ HaZZ.

"V Liptovskej Štiavničke a Ludrovej odstraňovali hasiči vodu zo zatopených pivníc a sanovali odtrhnutú strechu z domu. V Liptovských Sliačoch sme nechali v pohotovosti techniku pre prípad použitia a na požiadanie bude zasahovať," dodal Kapusniak.

V Ružomberku a piatich obciach okresu vyhlásili mimoriadnu situáciu

Mesto Ružomberok a obce Ivachnová, Liptovská Lúžna, Liptovské Sliače, Liptovská Štiavnica a Ludrová vyhlásili v súvislosti s následkami piatkového (26. 6.) prívalového dažďa mimoriadnu situáciu. V obci Liptovská Teplá je vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. TASR o tom informoval vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku Juraj Pšeno.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce