02. 07. 2020 07:30 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Bude horúco, aj sa opäť ochladí a zaprší. Na začiatku júla je aprílové počasie

Víkend však bude na kúpanie.

Kúpalisko Ryba v Košiciach.
Kúpalisko Ryba v Košiciach. Foto: TASR

Bude to ako na hojdačke. Začiatok prázdninových dní nás čaká veľmi premenlivé počasie. Po včerajšom teplom dni sa počas noci vyskytli mnohé búrky hlavne na západnom Slovensku v okolí Šamorína, Skalice, Dubnice nad Váhom či pri Senci. Vo štvrtok ráno sa do búrlivého počasia zobudili najmä obyvatelia stredného Slovenska. Prehnali sa okolím Veľkého Krtíša, Krupiny, Banskej Štiavnice, Žarnovicou aj pri Žiari nad Hronom, informuje imeteo.sk.

Na búrky a dážď sa treba dnes pripraviť počas celého dňa. Budú postupovať aj na východ Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal najnižšiu výstrahu pre celé Slovensko. Platí od 11.00 h do 20.00 h.

Výstraha SHMÚ.
Výstraha SHMÚ. Foto: shmu.sk
 

Vo štvrtok však okrem búrok bude aj teplo a dusno. Najvyššia denná teplota 27 až 32, v Žilinskom kraji, na hornom Spiši a Horehroní okolo 25 stupňov.

V piatok bude oblačno až zamračené, cez deň miestami - najmä na západe - aj polooblačno. Na väčšine územia opäť prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky - aj intenzívne. Najvyššia denná teplota 23 až 28, na Orave a pod Tatrami okolo 21 stupňov.

Vyhliadky na víkend sú už pozitívnejšie. Prehánky by sa mali vyskytnúť iba ojedinele. V sobotu najvyššia denná teplota 24 až 29 stupňov, na Orave a pod Tatrami okolo 22 stupňov.
V nedeľu od od 25 až do 31 stupňov.

Meteorológovia predpovedajú prehánky a búrky aj na začiatok nového týždňa. V pondelok bude teplo a dusno, mierne ochladenie môžeme očakávať ďalšie dni, ale potom sa zase vyčasí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce