02. 07. 2020 10:02 , článok bol aktualizovaný 02. 07. 2020 12:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Scéna ako z akčného filmu: Kamionista sa hral na Chucka Norrisa, cúval na moste pre chodcov

Pre ľudí ho zatvorili, musia urobiť skúšky na statiku, či ho nepoškodil.

Kamión na Cyklomoste slobody.
Kamión na Cyklomoste slobody. Foto: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Tomu sa povie poriadna drzosť. Kamionista sa pokúšal v stredu (1. 7.) ráno prejsť Cyklomost slobody v Devínskej Novej Vsi, ktorý je určený iba pre chodcov a cyklistov. Ľudia ho poznajú aj pod názovom Most Chucka Norrisa .

Drzý vodič chcel prejsť na z rakúskej na slovenskú stranu. Našťastie sa mu to nepodarilo, dôvodom boli zábrany na moste. Polícia na sociálnej sieti zverejnila aj video, kde je vidieť, ako sa pod ťažkým auto most poriadne trasie. Vodič pri cúvaní dokonca ohrozoval aj chodcov, ktorí popri aute v tom čase prechádzali. Ako informuje polícia na sociálnej sieti, prípad už rieši vyšetrovateľ ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

AUTENTICKÉ ZÁBERY: S KAMIÓNOM SKÚŠAL NOSNOSŤ „MOSTA CHUCKA NORRISA“

AUTENTICKÉ ZÁBERY: S KAMIÓNOM SKÚŠAL NOSNOSŤ „MOSTA CHUCKA NORRISA“ Policajti prijali oznámenie o udalosti, ku ktorej došlo dnes ráno na Cyklomoste Slobody v Devínskej Novej Vsi. Cez uvedený cyklomost určený len pre chodcov a cyklistov sa mal v smere z Rakúska pokúsiť prejsť kamión, čo sa mu však kvôli zábranám za mostom nepodarilo. Prípadom sa už zaoberá príslušný útvar OR PZ v Bratislave IV, ktorý vec vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti.

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Streda 1. júla 2020

Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

 O udalosti informuje na sociálnej sieti aj starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. "Dnes sme zaznamenali cez dohľadové centrum tento prípad všeobecného ohrozenia, z rakúskej strany prešlo nákladné vozidlo so slovenským EČV smerom do Devínskej Novej Vsi. Podali sme trestné oznámenie na páchateľa," konštatuje Krajčír.

Bratislavský samosprávny kraj sa rozhodol most uzavrieť. Nakoľko cyklomost nebol stavaný pre takýto druh ťažkej dopravy, musí sa podrobiť diagnostickej skúške, či neprišlo k jeho poškodeniu, či porušeniu statiky. Zatvorený tak bude do odvolania.

  „S kamiónom jazdiť po cyklomoste je absurdné a trestuhodné. Vodič ohrozil seba, životy iných aj statiku mosta. Mohol poškodiť dôležitý spojovací článok regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás, využívaný cyklistami, pešími turistami, ako aj záchrannými zložkami. Takéto konanie je neakceptovateľné a verím, že bude vyvodená zodpovednosť,“ zdôraznil predseda kraj Juraj Droba.

Cyklomost slobody vedie ponad rieku Morava a spája slovenský a rakúsky breh, konkrétne Devínsku Novu Ves a obec Engelhartstetten. Otvorili ho 22. septembra 2012 a vytvára prepojenie už existujúcich cyklotrás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce