02. 07. 2020 10:58 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ľudia sa znova chystajú do ulíc. V Bratislave ohlásili protest proti Kollárovi

Podľa organizátorov nemajú plagiátori v politike čo robiť.

Predseda parlamentu Boris Kollár.
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: TASR

Za odpochodovanie plagiátorov z politiky. Taký názov dostal protest proti podvodníkom v politických funkciách, ktorý chystajú organizátori na Námestí SNP v Bratislave. Ohlásili ho na piatok (3.7.) so začiatkom o 18.00 h.

Po tom, ako sa ukázalo, že predseda parlamentu Boris Kollár odovzdal odpísanú diplomovú prácu, žiadajú jeho odchod z čela Národnej rady (NR) SR. Udalosť už ohlásili aj na sociálnej sieti. Hlavným organizátorom je skupina Naše Slovensko, ktorá však nemá nič spoločné s politickou stranou Mariana Kotlebu, ide totiž o recesistov.

"Po voľbách sme očakávali zmenu politickej kultúry. Namiesto toho sme opäť svedkami prípadov, kedy politici a političky získali tituly nečestným spôsobom a odmietajú za to vyvodiť zodpovednosť," píšu organizátori v popise udalosti.

Približujú, že sú študentmi a študentkami, ktorí svoje štúdium myslia vážne. "Sme absolventi a absolventky, ktorí svoje vedomosti a skúsenosti svedomito uplatňujú. Sme občania a občianky, ktorí aj bez titulu chápu, že pokiaľ niečo nie je nezákonné, ešte neznamená, že to nie je nemorálne," približujú.

Čítajte tiež: SaS vyzýva Borisa Kollára, aby odstúpil z funkcie predsedu NR SR

Podľa vlastných slov sa neuspokoja sa s tvrdením, že pokiaľ nedokonalý antiplagiátorský systém neodhalí doslovné skopírovanie veľkého množstva cudzieho textu do záverečnej práce, práca plagiátom nie je.

"Pretože je. Neuspokojíme sa s tvrdením, že Slovensko má väčšie problémy, ako pochybné získavanie vysokoškolských titulov. Pretože je v záujme nás všetkých, aby sa netolerovali žiadne podvody," dodávajú.

Ľudí tiež vyzývajú, aby na proteste dodržiavali bezpečnostné opatrenia a na tvári mali po celý čas rúška alebo inak prekrytú tvár. Vo štvrtok dopoludnia potvrdilo účasť na udalosti vyše 400 používateľov Facebooku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce