02. 07. 2020 11:55 , článok bol aktualizovaný 02. 07. 2020 12:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Fico: Odídenci nemajú právo na funkciu, ktorá patrí strane. Je to neetické

Fico opäť vyzval Pellegriniho, aby sa vzdal stoličky podpredsedu parlamentu.

Predseda Smer-SD Robert Fico.
Predseda Smer-SD Robert Fico. Foto: TASR

Smer-SD navrhne na budúcotýždňovej schôdzi parlamentu odvolať z kontrolných výborov poslancov, ktorí stranu opustili. Po rokovaní predsedníctva to povedal líder sociálnych demokratov Robert Fico. Opäť vyzval Petra Pellegriniho, aby opustil svoju funkciu vo vedení národnej rady.

Minulý týždeň avizoval, že na post predsedu výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) navrhne Smer-SD Mariána Saloňa, nahradiť má Erika Tomáša. Na poste predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií by mal Richarda Rašiho nahradiť Boris Susko. A za šéfa výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) navrhnú namiesto Petra Žigu poslanca Martina Nemkyho. Ako podpredsedu parlamentu namiesto Pellegriniho mienia navrhnúť Juraja Blanára.

„Posielam list (Borisovi) Kollárovi. Keďže odišli z klubu, vzdali sa členstva, zo zákona im zaniká členstvo vo výboroch i ostatné funkcie. Požiadam o zaradenia tohto bodu do programu schôdze. Členmi kontrolných parlamentných výborov môžu byť iba tí poslanci, ktorí vzišli z volieb. Nemajú právo obsadzovať funkcie, ktoré patria strane. Je to neetické a neslušné, 11 poslancov odišlo z poslaneckého klubu Smeru, nemajú čo robiť na stoličkách, ktoré patria Smeru," vyhlásil.

Pred novinármi Fico konštatoval, že v polovici júla bude mať strana „rekonštrukčný snem", kde strana rozhodne o novom vedení sociálnych demokratov. Bude sa voliť predseda, podpredsedovia strany aj manažér strany. Potvrdil, že po odchode ľudí okolo Petra Pellegriniho má Smer 17 nových okresných i krajských predsedov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce