02. 07. 2020 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Poprava podnikateľa spred 14 rokov je na súde. Kudličkovi hrozí doživotie

Ten vinu popiera a povedal, že na objednávku vraždy nemal motív.

Ľubomír Kudlička na súde
Ľubomír Kudlička na súde Foto: TV Markíza

Poprava prievidzského podnikateľa spred 14 rokov je od štvrtka (2. júla) na súde. Prokurátor z nej viní údajného mafiánskeho bossa Ľubomíra Kudličku. Ak mu objednávku vraždy dokážu, hrozí mu doživotný trest.

Dlhých štrnásť rokov čakala partnerka nebohého na spravodlivosť. Stále verí, že vrahovia budú pykať.

Obžaloba mu kladie za vinu, že v roku 2006 si cez ďalšiu osobu objednal likvidáciu človeka, s ktorým mal „skrížené podnikateľské zámery".

Krajči bol v tom čase zapletený aj do kšeftovania s pohonnými látkami v kauze olejári. Kudlička aj Krajči sa však podľa obžaloby dostali do sporu o lyžiarske stredisko pri Ružomberku. Práve tento spor mal byť aj motívom vraždy. Objednal si ju Ľubomír Kudlička u šéfa dunajskostredského podsvetia Ľudovíta Sátora.

Sudca špecializovaného súdu vo štvrtok predpoludním vypočúval práve Ľubomíra Kudličku. Ten spomínal postavy ako Karol Mello, ku ktorému mal vraj blízko nebohý Krajči. Kudlička zadal objednávku na vraždu Sátorovi, ten svoju obeť najprv sledoval.

Tri dni pred Vianocami utŕžil 15 strelných rán do celého tela. Sátora za skutok súdiť nemôžu, medzičasom ho popravili vlastní ľudia.

Podľa obžaloby mala táto vražda pred 14 rokmi stáť tri milióny slovenských korún. Strelec mal polovicu sumy dostať vopred ako zálohu.

Kudlička stále opakoval, že nemal žiadny motív dať Krajčiho zabiť, dokázať by to mali počas nasledujúcich dní pojednávaní listinné dôkazy a výpovede svedkov. V objednávke tejto vraždy pôvodne nebol sám. Obžalovaný bol aj Igor Smolen, ktorý sa však začiatku pojednávania nedožil, pred časom si siahol na život.

Ľubomírovi Kudličkovi hrozí 25 rokov väzenia alebo doživotný trest.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce