03. 07. 2020 09:30 , článok bol aktualizovaný 03. 07. 2020 23:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kauza Dobytkár: Norbert Bödör prišiel z Chorvátska rovno vypovedať na políciu

Novinárom nepovedal ani slovo.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör pred policajným prezídiom.
Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör pred policajným prezídiom. Foto: TASR

NAKA pokračovala v piatok (3. 7.) vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohodpodárskej platobnej agentúry. Vyšetrovatelia už zadokumentovali úplatky za 10,4 mil. eur, informovala polícia na sociálnej sieti.

V rámci akcie Dobytkár na celom území vykonali policajti zaisťovacie úkony a vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom fyzickým a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Medzi obvinenými je aj Norbert Bödör, ktorý vypovedal v kauze vraždy Jána Kuciaka. Obvinený je z legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ľudovo povedané prania špinavých peňazí. Bödör mal byť, podľa našich informácií minimálne posledné dva týždne na Slovensku, domov sa vrátil zo zahraničia. Bol dlhodobo v Dubaji.

Podľa slov advokáta Adriána Kuceka sa Bödör vrátil na Slovensko z Chorvátska. Stalo sa tak neskoro večer a jeho prvé kroky viedli na políciu. Na otázky novinárov, čo hovorí na obvinenie, nič nepovedal.

 

Ďalšími obvinenými sú bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika a bratislavský podnikateľ Peter Kuba.

Podľa portálu aktuality.sk hľadali v sídle nitrianskej SBS firmy Bonul dokumenty súvisiace s toutou korupčnou megakauzou.

Polícia informovala, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce