03. 07. 2020 12:12 | BRATISLAVA, BADEN/TASR

Mišenka nekládol pri zatýkaní na ulici v Badene žiadny odpor

Na úteku bol vyše dva roky, pred siedmimi rokmi sa ukrýval vo Venezuele.

Viliam Mišenka po zatknutí na policajnej stanici v Badene.
Viliam Mišenka po zatknutí na policajnej stanici v Badene. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Odsúdený Viliam Mišenka, ktorého zatkli vo štvrtok (2. 7.) v rakúskom Badene neďaleko Viedne, sa v súčasnosti nachádza vo vyšetrovacej väzbe krajinského súdu vo Viedni.

"Menovanú osobu sme zadržali na ulici približne o 15.15 h na základe európskeho zatýkacieho rozkazu. Nekládla žiaden odpor," povedal hovorca Spolkového kriminálneho úradu Vincenz Kriegs.

Podľa jeho slov mali rakúske orgány aj vďaka úzkej spolupráci so slovenskými orgánmi informácie, že Mišenka sa zdržiava buď v Badene alebo vo Viedni. Slovenskí policajti ozrejmili, že sa ukrýval u príbuznej.

Mišenka bol na úteku od marca 2018, keď ho Najvyšší súd poslal do výkonu trestu na 23 rokov za úkladnú vraždu v štádiu pokusu formou účastníctva ako objednávateľa. V najbližších dňoch ho bude čakať extradičné konanie, po ktorom má nastúpiť na trest odňatia slobody.

Mišenka počas pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v roku 2016.
Mišenka počas pojednávania na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v roku 2016. Foto: TASR
 

Mišenku v marci 2018 senát Najvyššieho súdu odsúdil na 23 rokov odňatia slobody v kauze výbuchu v topoľčianskej firme Euromont, ku ktorému došlo v lete 2009. Pri výbuchu zahynula jedna osoba a ďalšie utrpeli vážne a ľahšie zranenia.

Rozsudok si Mišenka na NS neprišiel vypočuť. Polícia následne oznámila, že je opätovne na úteku a pátra po ňom. Špecializovaný trestný súd v Pezinku na neho vydal európsky zatýkací rozkaz 27. apríla 2018.

Polícia po Mišenkovi pátrala už po druhý raz. Na úteku bol aj v roku 2013, vypátrali ho vo Venezuele a eskortovali na Slovensko, kde strávil takmer dva roky vo väzbe.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce