03. 07. 2020 19:14 , článok bol aktualizovaný 03. 07. 2020 18:51 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

V Bratislave sa protestovalo za morálku v politike a zdravé vysokoškolské prostredie

Zhromaždenie sa začalo o 18.00 h na Námestí SNP.

ss.jpg_bez_watermarku_1.jpg
ss.jpg_bez_watermarku_1.jpg

Študenti a študentky zorganizovali v Bratislave protest, na ktorom chceli dať najavo, že im záleží na zdravom vysokoškolskom prostredí a morálke v politike. Dôvodom je diplomová práca Borisa Kollára, ktorá spôsobila rozkol ako v spoločnosti tak i v koalícii.

Kým strana OĽaNO na čele s premiérom Igorom Matovičom a strana Sme rodina sa predsedu parlamentu zastávajú, strany SaS a Za ľudí ho vyzývajú, aby sa vzdal funkcie.

"Po voľbách sme očakávali zmenu politickej kultúry. Namiesto toho sme opäť svedkami prípadov, kedy politici a političky získali tituly nečestným spôsobom a odmietajú za to vyvodiť zodpovednosť," uviedli organizátori protestu.

Na zhromaždení Za odpochodovanie plagiátorov z politiky požadovali ľudia odstúpenie Borisa Kollára (Sme rodina) z postu predsedu parlamentu. Na Námestí SNP v Bratislave sa stretlo približne 200 ľudí.

Protestujúci tiež žiadajú, aby sa zefektívnil plagiátorský systém na slovenských vysokých školách. Žiadajú aj to, aby sa politici, u ktorých bolo preukázané, že titul získali obhájením záverečnej práce, ktorá je plagiátom, vzdali tohto titulu.

Zhromaždenie organizovala Komunita Zastavme korupciu spolu s Naše Slovensko, Iná politika, Radikálna filozofia. Organizátori uviedli, že to nie je ich posledná aktivita v tomto boji. Spustili aj online petíciu za odchod Kollára, ktorú podpísalo vyše 7 000 ľudí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce