04. 07. 2020 13:59 | ROZŇAVA/TASR

Hrozivá nehoda šiestich áut: Vodičkine auto sa stalo neovládateľným

Rožňavčanka sa pravdepodobne nevenovala dostatočne šoférovaniu.

Nehoda od obce Slavec na obec Brzotín.
Nehoda od obce Slavec na obec Brzotín. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu šiestich vozidiel, ktorá sa stala v piatok (3. 7.) popoludní v okrese Rožňava .

"Vodička (34) z Rožňavy viedla osobné motorové vozidlo značky Volkswagen Sharan v smere od obce Slavec na obec Brzotín, pričom po prejdení miernej pravotočivej zákruty, pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla, prešla do protismeru, následkom čoho došlo k bočnej zrážke s oproti idúcim nákladným vozidlom značky DAF, ktoré viedol 53-ročný muž z Košíc," uviedol hovorca košického krajského policajného riaditeľstva Jaroslav Ličák.

Následne v protismere narazila do ľavej bočnej časti oproti idúceho vozidla značky Citröen Jumper, ktoré riadil 47-ročný vodič z Košíc. Vtedy už neovládateľné vozidlo Volkswagen Sharan sa podľa hovorcu na ceste dostalo do točivého šmyku a narazilo do ďalšieho oproti idúceho vozidla značky Peugeot Boxer, ktoré riadil 18-ročný vodič.

Nehoda pri Rožňave.
Nehoda pri Rožňave. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
 

"Po náraze vozidlo Volkswagen Sharan narazilo do ľavej prednej časti za ním idúceho vozidla značky Citröen Berlingo, ktoré viedol 41-ročný vodič z okresu Trebišov. Toyota Auris so 40-ročným vodičom z okresu Košice - okolie bolo v poradí piate a posledné, do ktorého neovládateľný Sharan narazil," skonštatoval Ličák s tým, že pri dopravnej nehode došlo k zraneniu vodičky Volkswagenu.

Škodu na motorových vozidlách predbežne vyčíslili na 30-tisíc eur. Na mieste všetkých účastníkov dopravnej nehody podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

HROZIVÁ NEHODA V OKRESE ROŽŇAVA Včera okolo 15:15 hod. došlo v okrese Rožňava k hrôzostrašne vyzerajúcej dopravnej...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Košický kraj Sobota 4. júla 2020

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce