06. 07. 2020 15:46 , článok bol aktualizovaný 06. 07. 2020 16:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Matovič vyzval SaS a Za ľudí, aby hlasovali za odvolanie Kollára

V opačnom prípade by hrali podľa premiéra koaličné strany len "dvojtýždňové divadielko".

Igor Matovič a Boris Kollár
Igor Matovič a Boris Kollár Foto: TASR/Jaroslav Novák

Podľa premiéra Igora Matoviča sa schyľuje k odvolávaniu Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu. Od koaličných partnerov SaS a Za ľudí očakáva, že budú hlasovať v súlade s vyjadreniami na adresu Kollárovej diplomovky.

"Bol by som rád, ak koaliční partneri splnili pri hlasovaní to, čo tvrdia verejne. Aby to nebolo len dvojtýždňové divadielko a keď treba hlasovať, utečú z rokovacej sály. Predpokladám, že SaS a Za ľudí budú hlasovať za odvolanie Borisa Kollára," vyhlásil Matovič.

Ak by Kollára parlament odvolal, Sme rodina vystúpi z koalície. Matovič nechcel komentovať najnovšie informácie o podozrivom Kollárovom podnikaní. Strana Spolu poukázala na schránkovú firmu BCCS, s ktorou Kollár robil veľké obchody.

"Čokoľvek, čo spochybňuje mojich koaličných partnerov, ma vyrušuje," vyhlásil Matovič. Dodal však, že otázky ohľadom jeho podnikania musia smerovať na Kollára. Nie každá schránková firma podľa Matoviča okráda štát na daniach.

Matovič už od Kollára neočakáva ďalšie kroky. "Keď ho verejný tlak neprinútil k ďalšiemu kroku, nič sa už nedá očakávať," dodal premiér.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce