07. 07. 2020 19:06 | KOŠICE/TV Markíza

Pracovník ministerstva, ktorý v Košiciach ohrozoval ľudí a policajtov, pred súd nepôjde

Kuriózne je, že iba pár dní pred incidentom Dušanovi odobrali tri strelné zbrane.

Záber z miesta činu.
Záber z miesta činu. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

V decembri minulého roka nožmi útočil na policajtov a tvrdil, že má bombu. Stalo sa to pri bizniscentre v Košiciach. Dušan najskôr okoloidúceho upozornil, že je ozbrojený a nech volá políciu.

Muž kontaktoval núdzovú linku a zavolal člena SBS z neďalekých potravín. Päťdesiattriročný Dušan však na policajtov útočil nožmi. Tí doňho vystrelili 30 gumených projektilov.

To ho nezastavilo, a tak siahli po služobnej zbrani. Policajti štyrikrát vystrelili, dve guľky skončili v nohe útočníka. Ani to ho však nezastavilo.

Muž v útoku pokračoval a postupne po policajtoch hodil oba nože. Našťastie ich netrafil a policajtom sa ho podarilo spacifikovať.

Muž, ktorý pracoval ako bezpečnostný analytik na ministerstve spravodlivosti, sa však nakoniec pred súd nepostaví. Podľa znalcov bol nepríčetný.

Kuriózne je, že iba pár dní pred incidentom Dušanovi odobrali tri strelné zbrane a zbrojný preukaz. Susedia vraj z jeho bytu v noci počuli akoby cvakanie spúšte naprázdno.

Podľa prokuratúry je však pobyt muža na slobode nebezpečný, a tak podali návrh na uloženie ochranného liečenia, o ktorom bude rozhodovať súd.

Viac v reportáži Jozefa Demetera.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce