10. 07. 2020 11:32 | BRATISLAVA/zg

V Chorvátsku havaroval opitý Slovák s dvomi deťmi v aute. Dostal mastnú pokutu

Namerali mu 1,4 promile.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Ivan Smuk/shutterstock.com

Slovenskí policajti, ktorí aj tento rok pôsobia v Chorvátsku, museli hneď prvý deň v službe riešiť vážny prípad. Pár kilometrov za Záhrebom havaroval slovenský vodič, ktorý mal v aute aj dve malé deti. Pri nešťastí sa nikomu nič nestalo, ale vodič mal pozitívnu dychovú skúšku na alkohol. Namerali mu 1,4 promile.

Po nehode skončil vodič na policajnej stanici, kde mu slovenskí policajti robili tlmočníkov. „Na základe chorvátskych zákonov dostal pokutu v prepočte asi 800 eur a dostal zákaz viesť motorové vozidlá na území Chorvátska," informovala médiá hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. Okrem toho musel zaplatiť aj trovy konania.

Za toto môžete ísť do väzenia

V Chorvátsku platí, že pri porušení niektorých ustanovení Zákona o bezpečnosti v cestnej premávke, sa vodič môže dopustiť aj trestného činu a môže ísť až na tri roky do väzenia.

Platí to vtedy, ak jazdíte pod vplyvom alkoholu s hodnotou vyššou ako 1,50 g/kg v krvi, omamných a psychotropných látok i liekov, v zakázanom smere, predbiehate
na neprehľadnom mieste kolónu vozidiel, jazdíte rýchlosťou vyššou ako 50 km/h nad povolenú rýchlosť v obývanej oblasti alebo v úseku s označením najvyššej rýchlosti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce