14. 07. 2020 13:59 , článok bol aktualizovaný 14. 07. 2020 19:12 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Gröhling si stojí za svojím titulom. Diplomovku pôjde vysvetľovať koaličným poslancom

Nemyslí si, že porušil pravidlá.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS).
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Foto: TASR

Minister školstva Branislav Gröhling sa vyjadril k pozodzreniu, že jeho diplomová práca je kompilát s prvkami plagiátu.

Gröhling študoval právo na Paneurópskej vysokej škole, ktorú vraj požiadal, aby jeho prácu stiahla z webu knižnice. Nie je tak prístupná verejnosti. Podľa Denníka N odkopíroval veľkú časť zo svojej bakalárskej práce a neuviedol niektorých autorov.

Minister si za svojím titulom stojí. Zverejnené informácie považuje za zavádzajúce. Podobne sa vyjadrila aj Paneurópska vysoká škola. Práca je vraj dostupná akademickej obci.

Gröhling vyhlásil, že zatiaľ neplánuje vyvodiť politickú zodpovednosť a uchádza sa o dôveru učiteľov a kolegov z ministerstva a vlády. Počká, ako sa k tomu postavia koaliční poslanci. Tvrdí, že sám požiadal Paneurópsku vysokú školu, aby jeho prácu skontrolovali. Pri tejto kontrole zistili, že podľa licenčnej zmluvy nemala byť práca zverejnená na internete. Preto ju školu stiahla. V knižnici na škole však dostupná stále je.

Minister tvrdí, že škola ju nestiahla na jeho žiadosť. Nevylučuje, že požiada školu, aby ju opäť zverejnili na internete.

"Hnevá ma, keď si niekto myslí, že titul rovná sa diplomová práca. Chodil som na skúšky a niektoré som musel opakovať. Na skúšky som reálne chodil a robil ich," vyhlásil Gröhling.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce