15. 07. 2020 12:42 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Koalícia reaguje na Gröhlingovu prácu: Ako prvej ju musí minister vysvetľovať strane Za ľudí

O prípade ministrovej práce diskutujú aj poslanci OĽaNO.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS).
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Foto: TASR

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) má vo štvrtok (16.7.) vysvetľovať okolnosti svojej diplomovej práce poslancom strany Za ľudí. Povedal podpredseda poslaneckého klubu Za ľudí Miroslav Kollár.

Poslanci OĽaNO o téme tiež diskutujú, chcú si ešte počkať na vývoj situácie. Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša zvažujú, že si ministra tiež predvolajú. Poslanci Sme rodina si ho na zasadnutie klubu nebudú volať, poslanci za SaS s ministrom komunikujú individuálne.

O prípade ministrovej práce diskutujú aj poslanci OĽaNO, podľa Šipoša chcú poznať okolnosti jeho práce a mať možnosť pýtať sa na to aj ministra. "Najprv si počkáme na zverejnenie toho, čo sľúbil," reagoval pre TASR Šipoš.

Následne by si ho chceli predvolať na ďalšie zasadnutie klubu OĽaNO. K faktu, že Gröhlingovu prácu odstránili z internetu po 11 rokoch minister v utorok (14.7.) povedal, že ju museli odstrániť na základe licenčnej zmluvy. Dodal, že problém sprístupnenia práce môže vyriešiť so školou.

Prípad diplomovky je podľa Sme rodina osobnou vecou ministra. "Určite nebudeme túto tému zneužívať na rozbíjanie koalície," povedal pre predseda poslaneckého klubu Peter Pčolinský s tým, že si ho nebudú volať na zasadnutie klubu.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová uviedla, že zasadnutie klubu pre Gröhlingovu prácu neorganizujú. Ak má niekto z poslancov otázky, individuálne si ich rieši s ministrom. "Stojíme za pánom ministrom, pre mňa je to úplne jasná vec, neporovnateľná s inými kauzami. Nevidím pochybenie, ak došlo k pochybeniu, tak zo strany školy," dodala.

Minister školstva čelí podozreniu, že jeho diplomovka je kompilátom s prvkami plagiátu, a odkopíroval do nej skoro celú svoju bakalársku prácu.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) ešte v pondelok reagoval, že by mu bolo ľúto, ak by vláda o Gröhlinga ako o ministra školstva prišla. Gröhling v utorok povedal, že zo svojho postu neodstupuje a v súčasnosti by svoju záverečnú prácu napísal inak.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce