21. 07. 2020 10:17 | TRNAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Štefan zabil milenku Líviu (†51) skrutkovačom. Časť tela skryl v igelite, trup pod schodmi

V dome žila aj jeho matka, po čase sa sťažovala na smrad.

Štefan, ktorý sa priznal k vražde milenky.
Štefan, ktorý sa priznal k vražde milenky. Foto: TV Markíza

Nohy 49-ročnej žene oddelil od tela a dva roky ju ukrýval vo vlastnom dome. Takýto brutálny čin spáchal 28-ročný muž v Trsticiach neďaleko Galanty. K vražde sa v utorok (22. 7.) pred sudcom priznal a všetko ľutoval.

Obeťou vraha sa stala Lívia L., ktorú naposledy videli v septembri 2017 v miestnej pizzérii. Podľa zistení TV Markíza bola členkou Svedkov Jehovových. Štefan ju usmrtil ôsmimi ranami skrutkovačom do hlavy. Od kolien jej odrezal nohy a zabalil do igelitu. Zvyšok tela potom zavinul do koberca a schoval pod schodisko.

Telo ženy našli v tomto dome.
Telo ženy našli v tomto dome. Foto: TV Markíza
 

V dome, kde mŕtvolu ukrýval, žila aj jeho matka. Po čase sa vraj sťažovala na nepríjemný zápach, no povedal jej, že je to z kanalizácie. Medzitým chodil po dedine a tváril sa, akoby sa nič nestalo. „Žiadne indície nesmerovali k tomu, že by tento páchateľ bol spojený s týmto trestným činom," povedala nám vtedy starostka obce Eva Kaczová.

Podľa obžaloby mu Lívia, s ktorou mal vraj milenecký vzťah, vzala zo skrine peniaze. Keď to zistil, bol nadrogovaný, a tak sa rozhneval, že ju usmrtil. Až po dvoch rokoch sám prišiel na políciu a všetko porozprával.

Keď policajti rozvinuli koberec, našli tam pozostatky tela v rozklade. Sudca ho v utorok odsúdil na 14,5 roka. Proti rozhodnutiu sa neodvolal a na kameru nám povedal, že svoj čin ľutuje.

„Pod vplyvom psychoaktívnych látok sú ľudia schopní rôznych trestných činov. Dá sa povedať, že aj takýchto brutálnych, nelogických a zvrátených," vysvetlila psychiatrička Dana Šedivá.

Dnes už 29-ročného Štefana eskortovali do leopoldovskej väznice. Spoza mreží by mal vyjsť už ako 43-ročný muž.

Reportáž Romana Ruttkaya nie je vhodná pre maloletého čitateľa a citlivé povahy. 

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce