29. 07. 2020 09:20 , článok bol aktualizovaný 29. 07. 2020 14:50 | BRATISLAVA/PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

Začal sa súd s Dorovcami. Politik a ďalší muži sú obžalovaní z objednávky vrážd u sátorovcov

Obžalovaný je aj starosta obce Dolný Chotár, ktorý kandidoval za SMK a Most-Híd.

Na snímke obvinený bývalý starosta obce Dolný Chotár František Dora.
Na snímke obvinený bývalý starosta obce Dolný Chotár František Dora. Foto: TASR
Na snímke obvinený Ladislav Alföldi.
Na snímke obvinený bývalý starosta obce Dolný Chotár František Dora.
Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) otvoril hlavné pojednávanie so starostom Dolného Chotára Františkom Dorom a ďalšími

Na svedomí majú mať životy viacerých ľudí. Na špecializovanom súde sa začal proces so starostom Dolného Chotára a jeho synom. Prokurátora obete na ich objednávku likvidovali členovia najbrutálnejšieho gangu v histórii Slovenska. Muži vinu odmietajú a regionálny politik navyše hovorí, že sa zločineckej skupiny z Dunajskej Stredy bál.

Telá zavraždených mužov, ktorých objavili, ležali v nelegálnych hroboch roky. Bolo to tak až dovtedy, kým sa kajúcnici z brutálneho dunajskostredského gangu nerozhodli policajtom odkryť miesta ich posledného odpočinku. Táto žena prišla o syna. Nezvestný bol roky.

Likvidáciu Petra Nagya si mal objednať syn starostu Dolného Chotára František Dora mladší. Lebo bol vraj nepohodlný. Mladému Dorovi pripisujú celkovo tri objednávky likvidácií. Všetky obvinenia odmieta a dohodu o vine a treste uzavrieť nechcel.

Regionálneho politika prokurátor tiež viní z objednávok troch vrážd. Jeden muž unikol smrti len o vlások. Aj František Dora starší všetko odmieta. Obete mali likvidovať členovia zločineckej skupiny sátorovcov. Pred senátom starosta vypovedal niekoľko hodín.

Starosta priznal, že sa s členmi zločineckej skupiny pozná či poznal. Prehovoril aj o ich bossovi Ľudovítovi Sátorovi. Opísal, ako ich raz zastavil policajt a ten šéfovi podsvetia ešte aj salutoval.

Vraždený gang sátorovcov má mať na svedomí vyše 80 ľudí. Starosta senát presviedčal, že sa ich bál. Poznali sa vraj s policajtmi či prokurátormi.

V tomto procese sú obžalovaní aj ďalší dvaja muži. Tiež vinu odmietajú a dohodnúť na treste sa nechceli. Pojednávanie pokračuje aj zajtra. Prokurátor avizoval, že chce vypočuť tridsať svedkov.

Takto priviedli obžalovaných pred súd. Počas pojednávania sedia v putách.Prítomní sú všetci štyria muži.

 


VIAC Z Domáce