01. 08. 2020 15:33 | VYSOKÉ TATRY/TASR

Návštevnosť horských stredísk vo Vysokých Tatrách je zatiaľ kolísavá, tvrdí TMR

Najväčší záujem majú turisti o lanovky.

Turisti v rade na lanovku z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso. (30. júl 2020)
Turisti v rade na lanovku z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso. (30. júl 2020) Foto: TASR/Milan Kapusta

Návštevnosť horských stredísk má kolísavý charakter a nedosahuje úroveň uplynulého roka. Dôvodom je zatiaľ málo letných dní v tejto sezóne, za Tatry mountain resorts (TMR) uviedol Marián Galajda s tým, že turistov lákajú najmä lanovky.

Úspešnosť sezóny bude do veľkej miery závisieť od počasia i celkového vývoja situácie okolo nového koronavírusu. Rady pred lanovkami sú podľa neho spôsobené najmä tým, že v krátkom čase k nim naraz prichádzajú veľké počty hostí. „Stáva sa to najmä v prípade pekného počasia v čase medzi 9.00 h až 11.00 h. Keďže rešpektujeme priania našich hostí a z preventívnych dôvodov umožňujeme napríklad v štvormiestnych kabínkach cestovať aj menšiemu počtu klientov, zvyšujeme tým na jednej strane komfort, no na druhej strane to tiež spôsobuje čakanie v radoch," povedal. Pripomenul, že lanovky v Tatrách v lete premávajú do 19.00 h.

Bude vás zaujímať: Tatry praskajú vo švíkoch. Ľudia stoja v dlhých radoch aj na turistických trasách (video)

Najväčší záujem majú turisti o samotné lanovky, ale aj člnkovanie na Štrbskom plese, horské káry zo Štartu do Tatranskej Lomnice i letný tubing na Hrebienku. Veľký záujem je podľa neho aj o zábavno-vzdelávaciu hru Tatranská divočina, vďaka ktorej môžu rodiny s deťmi objavovať zaujímavé zákutia Tatier.

Vo Vysokých Tatrách v súčasnosti dominuje slovenská klientela. V porovnaní so začiatkom sezóny evidujú viac českých hostí. Naopak, veľký výpadok registrujú u poľských návštevníkov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce