Live
Sledujte NAŽIVO inauguráciu nového amerického prezidenta J. Bidena
Sledujte tu
03. 08. 2020 11:49 | BRATISLAVA/mm

Fotky s preplnenými Tatrami rozvírili vášne: Budaj s Rattajom sa do seba pustili na Facebooku

Minulý týždeň turisti doslova zaplavili Tatry.

Vysoké Tatry zažívajú nápor turistov
Vysoké Tatry zažívajú nápor turistov Foto: TV Markíza

Fotky s množstvom turistov v Tatrách vyvolali na sociálnych sieťach búrku nevôle. Do seba sa dokonca pustili aj minister životného prostredia Ján Budaj so šéfom Tatry Mountain Resorts Igorom Rattajom.

Všetko sa začalo snímkami, ktoré na Facebooku zverejnil Rattaj. Poukazuje na nich, koľko ľudí stojí v radoch v spojitosti s problematikou parkovania v Tatrách.

„Kde je tých 75.000 ľudí, čo podpísali petíciu, aby sa na Štrbskom Plese nestavali lanovky a parkoviská? No jednoducho stoja v rade na Lanovku po celých Tatrách a parkujú kde sa dá," napísal ešte v stredu minulý týždeň na Facebooku Igor Rattaj.

Kde je tych 75.000 ludi co podpisali peticiu aby sa na Štrbskom Plese nestavali lanovky a parkoviska? No jednoducho stoja v rade na Lanovku po celych Tatrach a parkujú kde sa da.

Uverejnil používateľ Igor Rattaj Utorok 28. júla 2020

Toto nenechalo chladného ministra, ktorý napísal, že finančným žralokom ide len o zisk a z Tatier by chceli mať len obyčajný lunapark.

„Po komunistických papalášoch na Vysoké Tatry nabehli privatizéri a rôzni ranní kapitalisti. A napokon tzv. žraloci. Finančné skupiny si predsavzali vyžmýkať z oboch Tatier groše. Z oboch lukratívnych národných parkov by chceli mat super ziskový športový lunapark," napísal rozhorčene Budaj.

Kedysi hlupi sudruhovia dovoli postavit v chranenych uzemiach a v tatranskych osadach nejednu hnusnu architekturu. Ubohe...

Uverejnil používateľ Jan Budaj Streda 29. júla 2020

Nateraz facebookovú prestrelku uzavrel Rattaj cez víkend. Ohradil som voči tomu, že by na Tatrách zarábal, skôr tam podľa neho nalial viac peňazí, ako sa mu vrátilo. Taktiež vyhlásil, že on je tiež za ochranu prírody.

„V Tatrách podnikajú stovky podnikateľov, ale všetci budujú len to čo im dovolil TANAP. A TANAP spadá pod vaše Ministerstvo životného prostredia. TANAP je práve ten, kto nastavuje mantinely a povoľuje akúkoľvek činnosť. Napríklad povolil kontroverznú vyhliadkovú vežu, ktorú ja už pokladám za ten „lunapark", o ktorom hovoríte. Takže aj Vy, tak ako ja, máme priamu zodpovednosť ako Tatry budú vyzerať," napísal v dlhej reakcii na ministra Rattaj.

Ponúkam reakciu na status ministra, som rád, že som ho dokázal zaujať. Dufam, že z toho bude plodná diskusia. Čítajte aj...

Uverejnil používateľ Igor Rattaj Sobota 1. augusta 2020

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce