03. 08. 2020 14:18 , článok bol aktualizovaný 03. 08. 2020 14:41 | PRAHA/mm, TASR

Vypátraný! Jozefa Majského našli na pražskej psychiatrii

Po odsúdenom podnikateľovi vyhlásili národné, ako aj medzinárodné pátranie.

Jozef Majský na pojednávaní na ŠTS v Pezinku 14. októbra 2015.
Jozef Majský na pojednávaní na ŠTS v Pezinku 14. októbra 2015. Foto: TASR

Právoplatne odsúdeného Jozefa Majského, po ktorom je vyhlásené pátranie, českí policajti našli na psychiatrickom oddelení v Prahe. Informuje o tom slovenská polícia na sociálnej sieti.

Policajti uviedli, že podľa vyjadrenia ošetrujúceho lekára nie je Majský schopný akýchkoľvek úkonov, a preto zostáva hospitalizovaný. O ďalšom vývoji budú verejnosť informovať.

"Českí kolegovia začali preverovať miesta, na ktorých sa mohol zdržiavať právoplatne odsúdený Jozef Majský. Prvotné previerky neviedli k želanému výsledku. Získané indície napovedali, že odsúdený sa začal skrývať. Policajti ho napokon vypátrali na pražskej psychiatrii," opisuje polícia.

Po odsúdenom podnikateľovi na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu (EZR) vyhlásili národné, ako aj medzinárodné pátranie.

Senát NS SR v stredu (29. 7.) zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

 

Celé pondelkové vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce