04. 08. 2020 16:20 , článok bol aktualizovaný 04. 08. 2020 16:55 | PRAHA/tvnoviny.sk, TASR

Jozefa Majského zadržali v Prahe

To, čo bude nasledovať je v plnej kompetencii českých orgánov.

Jozef Majský na pojednávaní na ŠTS v Pezinku 14. októbra 2015.
Jozef Majský na pojednávaní na ŠTS v Pezinku 14. októbra 2015. Foto: TASR

Jozef Majský bol dnes o 12.25 h. zadržaný v pražskej nemocnici. Informuje o tom slovenská polícia na svojom Facebooku s tým, že to, čo bude nasledovať je v plnej kompetencii českých orgánov.

Keďže stále platí, že nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku, je aj naďalej zo strany slovenskej polície vedený ako hľadaná osoba.

Polícia ďalej píše, že nakoľko o ďalších krokoch teraz rozhodujú české orgány, policajný zbor nedisponuje žiadnymi inými informáciami pre verejnosť a médiá nad rámec tohto statusu.

"V prípade potreby bude policajný zbor samozrejme maximálne súčinný s cieľom zadosťučinenia spravodlivosti," uvádza polícia.

Tá v pondelok (3. 8.) informovala, že právoplatne odsúdeného Majského českí policajti našli na psychiatrickom oddelení v Prahe. Senát Najvyššieho súdu (NS) SR koncom júla zamietol jeho odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest.

Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Po Majskom bolo na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu (EZR) vyhlásene národné, ako aj medzinárodne pátranie.


VIAC Z Domáce