08. 08. 2020 16:38 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exminister Kaliňák poriadne skritizoval odchod Dominika Dána z rezortu vnútra: Je to hanba

Krátko na to reagoval aj terajší minister Roman Mikulec.

Robert Kaliňák na archívnej snímke.
Robert Kaliňák na archívnej snímke. Foto: TASR

Niekdajší minister vnútra Robert Kaliňák považuje odchod policajta , ktorý je zároveň pod pseudonymom Dominik Dán úspešným slovenským spisovateľom, za hanbu terajšieho šéfa rezortu Romana Mikulca.

Stanovisko uverejnil na svojom facebookovom profile jeho synovec Erik Kaliňák. "Na rozdiel od dnešného ministra vnútra, ktorý poberá ministerský plat aj výsluhový dôchodok súčasne, Dominik Dán to odmietol a nikdy nechcel poberať plat aj dôchodok súčasne, aj keď mohol. Je to jasný prejav absolútnej úbohosti a amaterizmu ministra, keď sa odvolával na úsporu financií, pretože pri tak dlhoročnej službe policajta ako má Dominik Dán, je výsluhový dôchodok takmer rovnaký ako plat... Ak chcel minister zaútočiť na niekoho, mohol na mňa, lebo personálny rozkaz týkajúci sa Dominika Dána som vydal ako minister vnútra ja a on iba plnil, čo som mu nariadil," píše sa v statuse.

Dnes mi zavolal strýko Robert Kaliňák a požiadal ma o priestor na bezprostrednú reakciu k vyhodeniu skúseného policajta,...

Uverejnil používateľ Erik Kaliňák Sobota 8. augusta 2020

Zdroj: Facebook/Erik Kaliňák

Na ten už stihol reagovať aj samotný minister Mikulec. "Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku, ktorý sme urobili, keď sme prepustili človeka, ktorý mu podľa neho ako skúsený policajt pravidelne poskytoval svoje analytické schopnosti. Ja si, naopak, myslím, že je vizitkou pána  Kaliňáka a jeho hanbou, že zamestnával ľudí, ktorí sa desaťročie neunúvali ani prísť do práce. Navyše, argumentovať tým, že táto osoba pomáhala pri odhaľovaní trestnej činnosti nie je len hlúpe, ale aj nebezpečné. Je nemysliteľné, aby človek, ktorý pracoval na tlačovom odbore ako referent, mohol prichádzať do kontaktu s informáciami z prípadov a spisov," napísal na Facebooku Mikulec.

MÁM POCIT, ŽE SME NIEKOMU STÚPILI NA OTLAK Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku ktorý sme urobili, keď sme prepustili...

Uverejnil používateľ Roman Mikulec - minister vnútra SR   Sobota 8. augusta 2020

Zdroj: Facebook/Roman Mikulec


VIAC Z Domáce