10. 08. 2020 14:34 | BÁNSKÁ BYSTRICA/mm

Opitý a zdrogovaný zrazil len 15-ročné dievča na priechode. Z miesta nehody ušiel

Dievča utrpelo vážne zranenia.

Auto opitého a zdrogovaného mladíka
Auto opitého a zdrogovaného mladíka Foto: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Na priechode pre chodcov nedal prednosť 15-ročnému dievčaťu a z miesta činu ušiel. Navyše bol opitý, ale aj pod vplyvom drog. Reč je o 22-ročnom vodičovi na Mercedese.

„Dievčinu po náraze vymrštilo na kapotu vozidla, následne prepadla na cestu, pričom utrpela ťažké zranenia," uviedla polícia na sociálnej sieti.

Policajti však mladíka vypátrali a nafúkal viac ako dve promile.

„Ďalej bol pre podozrenie z požitia aj inej návykovej látky vyzvaný na odber biologického materiálu. Predbežným skríningovým vyšetrením bol v jeho organizme pozitívny nález látok: Extáza, Marihuana, Kokain, Metamfetamín," dodal polícia.

Zarážajúce však je, že tento skutok spáchal napriek tomu, že za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky mu už raz zobrali vodičák.

„V súvislosti s udalosťou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a prečin Neposkytnutie pomoci. Osoba bola obmedzená na osobnej slobode a bola umiestnená do CPZ. Vec však nerealizujeme v superrýchlom konaní," uzavrela polícia.

OPITÝ A POD VPLYVOM DROG UŠIEL Z MIESTA NEHODY! ZRAZIL 15-ROČNÚ DIEVČINU Reč je o 22-ročnom vodičovi vozidla Mercedes...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Banskobystrický kraj Pondelok 10. augusta 2020

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce