11. 08. 2020 19:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Zločinca z Považia Miroslava Masláka prepustili na slobodu

Čelí ešte minimálne dvom vážnym obžalobám, za ktoré mu hrozí minimálne desať rokov.

Miroslav Maslák mieri na slobodu
Miroslav Maslák mieri na slobodu Foto: TV Markíza

Miroslav Maslák, ktorý si odpykáva desaťročný trest za vydieranie z Českej republiky, mieri na slobodu. Dnes ho krajský súd v Trenčíne podmienečne prepustil na slobodu. Maslák je známy predovšetkým z páchania trestnej činnosti na Považí. Na Slovensku čelí aktuálne dvom obžalobám, za napadnutie policajta a za podpálenie desiatok áut či rozbíjanie prevádzok.

V Trenčíne pokračovalo hlavné pojednávanie s Miroslavom Maslákom, ktorého v Českej republike odsúdili na desať rokov nepodmienečne za vydieranie a trest si odpykával aj na Slovensku. Do Trenčína ho priviezli kukláči z Banskej Bystrice. Po 15-tej hodine si vypočul uznesenie o jeho prepustení. 

Sudca mu zároveň uložil podmienku tri roky. Musí sa pravidelne hlásiť, nesmie zmeniť miesto trvalého pobytu, nesmie vycestovať a bude musieť nosiť sledovacie zariadenie. Prokurátorovi sa rozhodnutie súdu nepáčilo.

S podmienečným prepustením súhlasilo aj vedenie ústavu v Banskej Bystrici. Splnil základnú podmienku podmienečného prepustenia a to odpykanie si troch štvrtín stanoveného trestu.

Miroslav Maslák čelí ešte minimálne dvom vážnym obžalobám, za ktoré mu hrozí minimálne desať rokov.

Ak by dostal vyšší ako desaťročný trest, musel by sa vrátiť za mreže a odpykať si zvyšok trestu. Z Trenčína však dnes určite odchádzal spokojný.

Miroslavovi Maslákovi chýbalo do odpykania si trestu už len necelých desať mesiacov. Uznesenie nie je právoplatné, prokurátor hneď na mieste podal voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce