12. 08. 2020 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Guláš v prírode vyšiel Viliama poriadne draho. Takmer skončil vo väzení

Ak si nevšimnete tabuľu chránenej oblasti alebo národného parku, tak máte problém.

Ružomberčan mohol za zlé parkovanie v národnom parku ísť aj do väzenia
Ružomberčan mohol za zlé parkovanie v národnom parku ísť aj do väzenia Foto: TV Markíza

Na obľúbené táborisko šiel variť guláš, no takmer skončil vo väzení. Do problémov ho dostala triviálna vec.

Svoje auto zaparkoval v národnom parku. Nevošiel pritom do zákazu vjazdu a ani neopustil kataster svojho mesta, len si nevšimol tabuľu s označením chráneného územia.

Ružomberčana vyšetrovala envirokriminálka a pred väzením ho zachránila mastná pokuta.

Viliam je šofér z povolania. To, že takáto tabuľa platí rovnako ako zákazová značka, ani len netušil.

Ružomberčan sa s manželkou vybral do prírody. Auto zaparkoval kúsok od altánku, kde si na ohnisku rozložil kotlík. Netrvalo dlho a prišla kriminálka.

Dôvodom vyšetrovania bolo, že autom vošiel do národného parku. Potom už veci nabrali rýchli spád. Nasledovalo rozhodnutie prokurátora a súd.

Cesta, ktorou vošiel do chráneného územia, vyzerá ako klasická odbočka z hlavnej cesty. Asfaltka slúži ako cyklotrasa. Ružomberčania a turisti ju využívali ako východiskový bod pri túre na populárny Bransovský vodopád.

Do navigácie v aute sme zadali toto miesto ako cieľ našej cesty. Aplikácia nás doviedla presne na miesto, kde Viliam dostal pokutu.

Parkovanie v národnom parku vás môže dostať do väzenia. Zákon, ktorý mal postihovať hlavne motorkárov, skútristov a štvorkolkárov totiž platí aj pre turistov, ktorí si zle zaparkujú auto. Ak si nevšimnete tabulu chránenej oblasti alebo národného parku, tak máte problém.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce