12. 08. 2020 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Napriek koronavírusu sa budú konať dvojdňové celoštátne oslavy SNP

Ľudia nebudú môcť naživo vidieť oficiálny program.

Prehliadka vojenskej techniky počas centrálnych osláv 75. výročia SNP
Prehliadka vojenskej techniky počas centrálnych osláv 75. výročia SNP Foto: TASR/Ján Krošlák

Veľké oslavy s prísnymi opatreniami! Napriek aktuálnej situácii s koronavírusom sa organizátori rozhodli usporiadať dvojdňové celoštátne oslavy Slovenského národného povstania. Obmedzení bude niekoľko. Najráznejšie je ale to, že ľudia nebudú môcť naživo vidieť oficiálny program.

Stovky ľudí, pietna spomienka, príhovory politikov a atrakcie pre deti! Takto to každý rok vyzeralo koncom augusta v Banskej Bystrici, kde si ľudia pripomínali víťazstvo nad fašizmom. Tento rok ohrozuje organizáciu osláv koronakríza. Ľudia z Múzea SNP ale stále veria, že oslavy budú.

Návštevníci, ktorí nemajú pozvánky, budú môcť byť iba na trávniku, kde stojí bojová technika. Vpustia tam len prvých tisíc ľudí. Aj stánkov s občerstvením bude menej, organizátori odporúčajú mať na tvári rúško aj vonku. Vnútri múzea je to povinnosť.

To, ako budú tohtoročné oslavy definitívne vyzerať, budeme vedieť až niekoľko dní pred nimi. Bude to závisieť od vývinu pandemickej situácie. Už v túto sobotu pripravuje Múzeum SNP pietnu spomienku na vypálenú obec Kalište.

V Kališti nebudú žiadne stánky s občerstvením. Autom sa tam bude dať dostať iba do 12-tej hodiny napoludnie, potom budú policajti púšťať autá iba opačným smerom.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce