13. 08. 2020 19:20 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2020 20:56 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza, TASR

Rogela a hudobníkov z Krátkeho procesu pustil súd na slobodu

Z extrémizmu je dokopy obvinených deväť hudobníkov.

Rastislav Rogel.
Rastislav Rogel. Foto: TV Markíza

Hudobníci kapely Krátky proces Rastislav Rogel, Karol Prukner a Tomáš Ferenc, obvinení z extrémizmu, budú stíhaní na slobode.

Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici.

Ako konštatoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, sudca v plnom rozsahu vyhovel jeho návrhu, čo znamená, že konštatoval dôvodnosť preventívnej väzby, pričom obvinených ponechal na slobode, pri nahradení väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložením primeraných povinností a obmedzení. Sťažnosť preto nepodal.

"Tento postup navrhol prokurátor v už podanom návrhu na vzatie do väzby - uloženie zákazu vycestovať do zahraničia, uloženie zákazu kontaktu s ďalšími spoluobvinenými. Samotní obvinení nad rámec návrhu prokurátora navrhli ešte širší rozsah obmedzení a povinností, ako napríklad zákaz realizovať a zúčastňovať sa na vystúpení hudobnej skupiny Krátky proces, zákaz vyrábať propagačný materiál skupiny, povinnosť dočasne pozastaviť činnosť jej internetových stránok," konštatovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková s tým, že všetky tieto povinnosti a obmedzenia im sudca aj uložil.

Trojica bola spolu s ďalšími šiestimi mužmi obvinená zo zločinu výroby extrémistických materiálov a za pokračujúci zločin rozširovania extrémistického materiálu.

Aj zvyšných šiestich zadržaných stíha polícia na slobode. Ide o akciu NAKA pod krycím názvom Šašovia.

Takto priviedli trojicu hudobníkov pred súd.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce