14. 08. 2020 19:23 | BRATISLAVA/TV Markíza

Objasnili brutálnu vraždu, pri ktorej dvoch Slovákov rozštvrtili a zakopali

Na prípade robil medzinárodný slovensko-maďarský vyšetrovací tím.

Objasnená brutálna vražda dvoch Slovákov
Objasnená brutálna vražda dvoch Slovákov Foto: TV Markíza

Objasnili dvojnásobnú vraždu spred štyroch rokov. Obeťou bol muž spájaný s komárňanským podsvetím. Spolu s telom jeho družky ho našli zakopaného v ilegálnom hrobe v Maďarsku.

Z úkladnej vraždy obvinili dvoch mužov. Išlo o mimoriadne brutálny čin. Páchatelia obete po usmrtení rozštvrtili. Na prípade robil medzinárodný slovensko-maďarský vyšetrovací tím.

Policajti začínali pri vyšetrovaní tejto vraždy doslova od podlahy. Od svedka mali len informáciu, že v budapeštianskom byte zavraždili v roku 2016 dve osoby.

Vzhľadom na časový odstup pri prvotnej obhliadke už žiadne stopy nenašli, byt tak policajní technici rozobrali, prehľadali odpadové rúry a vytrhali aj podlahu.

Pomocou DNA sa zistilo, že krv patrí dvom občanom Slovenska, konkrétne Štefanovi Jóbovi z Komárna a jeho družke. Jóba, na ktorého bol vydaný zatykač, už v minulosti viackrát na Slovensku odsúdili za rôznu kriminalitu, vrátane únosu.

Telesné pozostatky Jóba a jeho družky našli pred dvoma rokmi zakopané v lese neďaleko Budapešti. Svedok Zsolt Hajnal, ktorý už sedel za mrežami, nakoniec prezradil vyšetrovateľom detaily toho, čo sa v budapeštianskom byte vo februári 2016 dialo. Za vraha označil svojho kumpána Slováka Norberta, s ktorým sa zoznámil u nás. Spolu tu páchali rôznu trestnú činnosť.

Maďarská polícia ho vypátrala koncom júla a za asistencie protiteroristickej jednotky aj zadržala. Motívom vraždy bol majetkový prospech. Údajný vrah sa takto dostal k šperkom zlatu, peniazom a autám.

Obvinený Norbert sedí v súčasnosti v Maďarsku vo väzbe. Zaujímavosťou je, že so svojou obeťou sa v minulosti zoznámil práve za mrežami a neskôr mu dokonca pomáhal skrývať sa, keď bolo po ňom vyhlásené pátranie. NAKA aktuálne preveruje, či nemá na svedomí aj ďalšie vraždy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce