15. 08. 2020 11:55 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2020 16:34 | OSTROV/tvnoviny.sk

Jedna mŕtva a viacero zranených. Polícia pátra po svedkoch tragickej nehody v Ostrove

Polícia hľadá svedkov, ktorí videli nebezpečné predbiehanie.

Vážna dopravná nehoda.
Vážna dopravná nehoda. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Vážna dopravná nehoda.
Vážna dopravná nehoda.
Vážna dopravná nehoda.

V katastri obce Ostrov sa stala vážna dopravná nehoda, pri ktorej zahynula 40-ročná žena a štyria ľudia sa zranili. Pri udalosti sa zrazili dve osobné autá.

„Jedna osoba bola z vozidla vyslobodzovaná hydraulickým náradím a neskôr resuscitovaná, svojim zraneniam však na mieste podľahla. Ostatné štyri osoby (z toho dve deti) utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Jedna maloletá osoba bola do nemocnice prevezená záchranárskym vrtuľníkom," uviedla Zuzana Farkasová z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Hľadajú svedkov

Polícia už ukončila dokumentovanie nehody, podľa informácií hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martiny Kredatusovej je už cesta v týchto chvíľach plne prejazdná.

Nehoda sa stala približne o pol desiatej hodine ráno na ceste medzi Krakovanmi a Očkovom. Vodička Renaultu Thalia sa pravdepodobne pokúsila vyhnúť protiidúcemu autu, ktoré predbiehalo Jeep a bolo v jej jazdnom pruhu.

„V dôsledku vzniknutej kolízie došlo k čelnej zrážke s Jeepom," potvrdila Kredatusová.

Žena sediaca na sedadle spolujazdca utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa viezli tri deti. Podľa predbežných informácií je osemročný syn zosnulej ťažko zranený.

Vodička Renaultu a jej 11-ročný syn utrpeli ťažké zranenia, šesťročná dcéra je ľahšie zranená. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník, ktorý prevážal do nemocnice jedno z detí.

Vážna dopravná nehoda.
Vážna dopravná nehoda. Foto: Facebook / Prezídium Hasičského a záchranného zboru
 

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, polícia presné príčiny nehody vyšetruje aj za pomoci znalca. „Žiadame svedkov, ktorí nehodu videli, a vodiča, ktorý predbiehal Jeep, aby sa prihlásili priamo na linku 158 alebo do súkromnej správy na sociálnej sieti Polície SR - Trnavský kraj," vyzvala svedkov nehody Kredatusová.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce