15. 08. 2020 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ako to vyzerá s vilou bývalého ministra Počiatka vo francúzskom Cannes?

Bývalý minister financií si napriek predvolebným sľubom premiéra naďalej užíva luxus.

Počiatkova vila.
Počiatkova vila. Foto: TV Markíza

Politický dôchodok si môže užívať na francúzskej riviére. Bývalý minister financií Ján Počiatek si napriek predvolebným sľubom premiéra naďalej užíva luxus. Tvrdí, že miliónovú vilu v Cannes stále spláca a polícii už videá s Trnkom vysvetlil.

Podľa mnohých komentátorov to bol možno najsilnejší moment predvolebnej kampane. Igor Matovič s ľuďmi z kandidátky vycestoval na francúzske pobrežie, aby celému Slovensku naživo cez Facebook ukázal, kde a ako si dnes žije bývalý minister Ficovej vlády. Sľuboval, že miliónový majetok Jána Počiatka "vrátil späť ľuďom".

Jeho niekdajší súputník, donedávna šéf KDH Alojz Hlina, premiéra zobral za slovo. A po pol roku sa vrátil na miesto činu. Vo videu nakrútenom pred vilou hovorí, že vila stále nepatrí štátu a Matovičove predvolebné vyhlásenia označil za populizmus.

Dnes už vieme, že Počiatek za bývanie na riviére zaplatil vyše tri milióny eur. „Kúpu domu som financoval z najväčšej časti z úveru. Dom samozrejme slúži ako zábezpeka," vysvetlil bývalý minister.

Na novinárske otázky dnes odpovedá iba písomne. „Stačí si pozrieť majetkové priznania, kde je všetko uvedené, vrátane mojich príjmov," tvrdí Počiatek, ktorý z politiky odišiel po voľbách v roku 2016.

Na verejnosť vlani uniklo video, na ktorom sa nezáväzne rozpráva s vtedajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Témou bola najmä kauza Lemikon, pri ktorej práve rozhodnutím Počiatka, prišlo Slovensko podľa súdu o milióny eur.

Video má polícia k dispozícii viac ako rok. Počiatek priznáva, že ho vypočuli. Zaujímalo nás teda, kam sa vyšetrovanie pohlo.

Viac sa dozviete v reportáži Viktora Serebryakova:

 
 

Celé Televízne noviny nájdete tu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce