17. 08. 2020 08:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Norbert Bödör a finančná skupina Penta mohli byť spojení cez miliónový biznis

Nitriansky oligarcha najprv získal a následne sprostredkovane predal polikliniku Pente.

Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby.
Norbert Bödör po vyhlásení rozhodnutia NS, že ide do väzby. Foto: TASR

Nové zistenia, ktoré odhalili novinári združení v projekte Kočnerova knižnica, naznačujú, že oligarcha Norbert Bödör a finančná skupina Penta mohli byť spojení cez miliónový biznis, informujú Aktuality.sk a Sme.sk.

Doterajšie informácie ukazujú, že kontroverzný podnikateľ z Nitry, medzičasom obvinený z prania špinavých peňazí, rozprávkovo zbohatol na obchodoch spojených aj s Pentou.

Bödör najprv získal a následne sprostredkovane predal polikliniku Pente. Svoje peniaze neskôr investoval späť do biznisu Penty.

Norbert Bödör bol v minulosti investorom v sieťach polikliník a nemocníc ProCare a Svet zdravia, ktoré patria investičnej skupine Penta.

Toto zistenie zároveň ukazuje, že v roku 2018 disponoval majetkom v hodnote prinajmenšom vyše 40 miliónov eur. Nevedno, akým spôsobom ho nadobudol.

Penta tvrdí, že priamo s Bödörom neobchodovala. Bödör sa však v transakciách opakovane skrýval za sprostredkovateľov. Či to Penta vedela, neodpovedala.

Informácie získalo Investigatívne centrum Jána Kuciaka a poskytlo ich na analýzu novinárom, ktorí sú združení v projekte Kočnerovej knižnice.


VIAC Z Domáce