17. 08. 2020 09:44 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Po fiasku s novým názvom pre most môžu ľudia opäť hlasovať

Doležal neakceptoval rozhodnutie ľudí, pretože pri hlasovaní zaregistrovali hlasy z falošných účtov

Nový most v Bratislave
Nový most v Bratislave Foto: TV Markíza

Minister dopravy Andrej Doležal opäť na sociálnej sieti vyzval ľudí, aby hlasovali za názov na nový most cez Dunaj, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy. Stalo sa tak po tom, ako rezort neakceptoval výsledky prvého hlasovania, ktoré sa začalo v júni.

Ľudia sa rozhodli dať novému mostu názov Španielsky most, ale Doležal sa rozhodol názov neakceptovať. Dôvodom bolo, že pri hlasovaní zaregistrovali hlasy z falošných účtov.

Dva názvy pre nový most v Bratislave.
Dva názvy pre nový most v Bratislave. Foto: Facebook/Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR
 

Na sociálnej sieti v pondelok (17. 8.) zverejnil šéf rezortu novú anketu a ľudia sa môžu rozhodnúť ako sa bude šiesty bratislavský most volať. Hlasovať môžu celý týždeň za názvy Jarovský alebo Lužný most.

"Meno pre most je téma, ktorá si zaslúži širokú a slušnú diskusiu. Ideme do finále, nech rozhodnú skutočné hlasy a vyhrá najlepší," uviedol minister na sociálnej sieti.

Po novom moste by mali motoristi jazdiť v roku 2021. Je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia - hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce