18. 08. 2020 14:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Boris Kollár vypovedal na NAKA. Aj on sa objavil na fotkách sledovacieho komanda

Sledovacie komando sledovalo novinárov aj politikov.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Foto: TASR

Predseda Národnej rady Boris Kollár vypovedal na NAKA. Kočnerovo komando prostredníctvom Petra Tótha sledovalo okrem novinárov aj politikov. Sledovaný bol napríklad súčasný minister práce Milan Krajniak, aj šéf parlamentu.

Sledovacie komando podľa Kollára odpočúvalo rozhovory a z áut robili fotky sledovaných osôb. "To je zrkadlo, aké garnitúry nám tu doteraz vládli," povedal Kollár.

Odpočúvanie a sledovanie Kollára prebiehalo v rokoch 2017 a 2018. Komando zbieralo v súvislosti s Kollárom informácice, kam chodil, aké auto používal, s kým sa stretol, či čo mal oblečené. Polícia Kollárovi ukázala aj fotky zo sledovania. Na väčšine bol zachytený na stretnutí s Krajniakom alebo s inými ľuďmi.

"Je to nepríjemné, ale mám pocit, že je to vyriešené tým, že práve beží proces v súvislosti s vraždou. Obludné je to, že Robert Fico je plne zodpovedný za to, že dovolil "uniesť" prokuratúru, políciu a dovolil vyrásť takému človeku ako Marian Kočner, ktorý Fica volal šéf," komentoval situáciu Kollár.

TIP: Fico bol pre Kočnera a Bödöra šéf, volali ho tak v Threeme

Podľa neho bol sledovaný preto, lebo bol s Krajniakom veľkým kritikom Ficovej vlády.

Exsiskár Peter Tóth na súde vypovedal, že pre Kočnera dal sledovať novinárov či ďalších verejne činných ľudí. Kočner je obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka, na ktorú mali byť použité aj informácie a fotky zo sledovania.


VIAC Z Domáce