19. 08. 2020 10:53 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2020 16:26 | LIPTOVSKÝ TRNOVEC/zg, TASR, TV Markíza

Pri tragickej nehode na Liptove zomreli štyria chlapci a muž (†43)

Obete pochádzali, podľa našich informácií, zo Stropkova.

Nehoda pri obci Liptovský Trnovec.
Nehoda pri obci Liptovský Trnovec. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Nehoda pri obci Liptovský Trnovec.
Nehoda pri obci Liptovský Trnovec.
Nehoda pri obci Liptovský Trnovec.

Vážna dopravná nehoda sa stala v stredu (19.8.) dopoludnia katastri obce Liptovský Trnovec . Pri nešťastí sa zrazili dve dodávky VW Transporter, pri ktorom zomreli štyri deti a dospelý. V autách cestovalo celkom 12 ľudí, cesta nebola prejazdná až do popoludnia.

Polícia neskôr popoludní spresnila obete nehody, ktoré sedeli v bielom multivane. Záchranári spolu s hasičmi bojovali o ich životy priamo na cesty. Pri nešťastí zomreli dvaja chlapci vo veku 11 rokov, ďalší dvaja mali desať a šesť rokov, obeťou je aj 43-ročný muž. Biela dodávka bola z východného Slovenska a celkom v nej cestovalo deväť ľudí - päť detí a štyria dospelí. Okrem obetí sú po nehode dvaja ťažko zranení a vodič nemá takmer žiadne zranenie.

V dodávke s nemeckým evidenčným číslom cestovali dvaja dospelí a dieťa, ktorí majú po neštastí iba ľahké zranenia.

Nehoda pri obci Liptovský Trnovec.
Nehoda pri obci Liptovský Trnovec. Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru
 

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová pre tvnoviny.sk povedala, že zranených ľudí z nehody previezli záchranári do nemocníc v Liptovskom Mikuláši a Ružomberku. "Pri transporte boli pri vedomí. Majú stredne ťažké a ľahšie zranenia," dodala.

Na Liptove od rána pršalo a tak sa na mieste nešťastia hovorilo aj o tom, že jedna z dodávok mohla dostať na mokrej ceste počas prechádzania zákrutou šmyk, ktorý sa skončil bočným náraz do oprotiidúceho multivanu.

Otázniky visia aj nad tým, či deti mali zapnuté bezpečnostné pásy a odkiaľ kam posádky oboch áut smerovali. Policajti boli zatiaľ vo svojich vyjadreniach zdržanliví.

Podľa našich informácií obete pochádzali zo Stropkova.

 

Podľa okresného policajného šéfa v Liptovskom Mikuláši Jaroslava Haranta sú príčiny dopravnej nehody v štádiu vyšetrovania a znaleckého skúmania. "Chcel by som apelovať na vodičov, aby jazdu prispôsobili vlastnostiam vozovky, ale aj počasiu, ktoré je v súčasnosti nevyspytateľné," zdôraznil.

Riaditeľka Okresného riaditeľstva HaZZ v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová doplnila, že hasiči po príchode na miesto udalosti vykonali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách.

"Zároveň sme okamžite začali s prehliadkou zranených a poskytovaním predlekárskej pomoci. HaZZ zavolal aj psychológov na poskytovanie posttraumatickej pomoci pre pozostalých a aj príslušníkov HaZZ. Bol to veľmi ťažký zásah, vzhľadom na to, že išlo o úmrtie detí. Mnohí z našich príslušníkov ešte takúto udalosť nezažili a znášajú to veľmi ťažko. Aj keď sú to tvrdí chlapi," dodala Krajčiová.

Sústrasť vyjadril aj biskup

K tragickej udalosti sa vyjadril aj spišský biskup Mons. Štefan Sečka, o modlitby za obete a za pozostalých poprosil aj kňazov a veriacich Spišskej diecézy. „Rodičom zosnulých detí, ako aj príbuzným dospelej obete, biskup vyjadruje svoju spoluúčasť na ich bolesti. Za všetkých sa modlí a odporúča ich do Božej starostlivosti," informuje na webe Konferencia biskupov Slovenska.

 

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce