24. 08. 2020 14:18 | TATRY/tvnoviny.sk, TV Markíza

Detaily o streľbe na Štrbskom plese: Takto kradol muž v miestnej kolibe

Hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Koliba pri Štrbskom plese, v ktorej strieľal neznámy muž.
Koliba pri Štrbskom plese, v ktorej strieľal neznámy muž. Foto: TV Markíza
Koliba v ktorej sa strieľalo.
Polícia kontroluje okolie.
Lupič vošiel zadným vchodom.

Ozbrojenému mužovi, ktorý prišiel kradnúť do koliby na Štrbskom plese, hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Informuje o tom prešovské krajské policajné riaditeľstvo s tým, že popradský vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.

Podľa zverejnených detailov prišiel zatiaľ neznámy páchateľ k služobnému vchodu objektu a od zamestnancov si pýtal peniaze.

Keďže na jeho výzvu nereagovali, páchateľ z bundy vybral krátku strelnú zbraň a pod hrozbou vzal z odkladacieho priestoru služobného vozidla mobilný telefón.

Polícia kontroluje okolie.
Polícia kontroluje okolie. Foto: TV Markíza
 

"Jednému zamestnancovi vzal retiazku zo žltého kovu a druhému vzal hodinky. Páchateľ potom vošiel do budovy a v kuchyni zo zbrane dvakrát vystrelil do stropu," uvádza polícia.

Muž následne prešiel späť do reštaurácie a zo zásuvky pod pokladňou vzal peniaze, no nie je jasné, o akú sumu ide. Okrem hotovosti zobral aj knihu objednávok.

"Z budovy odišiel opäť služobným vchodom smerom k jazeru. Pri tomto čine k zraneniu osôb nedošlo. Podľa svedkov ide o muža asi 185 cm vysokého, na hlave mal šiltovku a cez ústa i noc mal šatku," prípomína polícia.

Muž mal oblečenú sivú bundu a sivé tepláky, mal aj batoh. "Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. Vyšetrovateľ vykonáva všetky potrebné procesné úkony s cieľom zistiť páchateľa skutku," dodala.

Reportáž spracoval Marek Vnenčák.

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk


VIAC Z Domáce