05. 09. 2020 16:06 , článok bol aktualizovaný 05. 09. 2020 22:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Dánova reakcia na prepustenie nezostala bez odozvy, minister vracia úder

Tvrdé slová adresoval aj bývalému kolegovi.

Kniha Dominika Dána.
Kniha Dominika Dána. Foto: Facebook.com/Dominik Dán

Pred mesiacom preletela slovenskými médiami správa , že spisovateľa Dominika Dána vyhodili z ministerstva vnútra, na ktorom pracoval. Údajne do zamestnania chodil len po výplatnú pásku a roky sa tam neukázal. Po zverejnení informácie sa policajta zastal bývalý minister Robert Kaliňák a zareagoval aj ten terajší.

"Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku, ktorý sme urobili, keď sme prepustili človeka, ktorý mu podľa neho ako skúsený policajt pravidelne poskytoval svoje analytické schopnosti. Ja si, naopak, myslím, že je vizitkou pána Kaliňáka a jeho hanbou, že zamestnával ľudí, ktorí sa desaťročie neunúvali ani prísť do práce. Navyše, argumentovať tým, že táto osoba pomáhala pri odhaľovaní trestnej činnosti nie je len hlúpe, ale aj nebezpečné. Je nemysliteľné, aby človek, ktorý pracoval na tlačovom odbore ako referent, mohol prichádzať do kontaktu s informáciami z prípadov a spisov," uviedol vtedy Mikulec.

Stanovisko muža so pseudonymom Dominik Dán sa médiám vtedy nepodarilo získať. Sám sa však teraz k celej kauze vyjadril na sociálnej sieti.

„Oficiálnym dôvodom môjho prepustenia z ministerstva bolo, že z dôvodu organizačných zmien malo byť v krátkom čase moje pracovné miesto zrušené. Ale z médií som sa dozvedel, že dôvodom môjho prepustenia bolo, že som nič nerobil a iba som si chodil po výplatu. Toto o mne povedal minister, ktorý sa odmietol so mnou stretnúť osobne, ktorého ani nezaujímalo, čo som v skutočnosti robil, čomu som sa venoval, na čom všetkom som sa podieľal, aké bolo moje poslanie," začína príspevok bývalý policajt.

Svoju neprítomnosť v práci pripisoval home-officu.

Dán uznáva, že minister má právo vyskladať svoj tím podľa vlastného uváženia, no nepáči sa mu spôsob, akým sa to stalo.

„Našiel sa policajt, kolega z ministerstva, ktorý využil môj odchod do dôchodku, spracoval správu plnú klamstiev, nenávisti, závisti, zloby a s judášskym úškľabkom ju za tridsať strieborných posunul médiám," tvrdí spisovateľ.

"Na jeho adresu môžem povedať iba jedno: ľudská zloba a závisť nepoznajú hranice, ale odpúšťanie je výsadou kráľov," dodáva.

Otázkou, ktorá najviac trápi jeho fanúšikov je to, či bude pokračovať v písaní. „Neprestanem písať, práve naopak, udalosti posledných dní mi samy ponúkajú nové a nové námety na ďalšie znamenité romány, takže to využijem a určite budem v písaní pokračovať," ubezpečuje ich.

Celé stanovisko Dominika Dána k jeho prepusteniu si môžete prečítať tu:

Slovensko zažíva najmasovejšie politické čistky a personálne rošády, aké tu kedy po voľbách boli. Je logické, že také...

Uverejnil používateľ Dominik Dán   Sobota 5. septembra 2020

Reakcia ministra na seba nenechala dlho čakať

Reakcia ministra Romana Mikulca na Dánov status na seba nenechala dlho čakať. Nominant OĽaNO tvrdí, že si váži spisovateľskú i vyšetrovateľskú prácu Dominika dána a preto nechápe, prečo sa pred 10 rokmi ocitol na Tlačovom odbore ministerstva vnútra, na oddelení vzťahov s občanmi ako starší referent.

"Toto oddelenie denne odpovedá na desiatky telefonátov a mailov od občanov. Neprichádza do kontaktu so žiadnymi utajovanými informáciami alebo čímkoľvek, čo podlieha služobnému tajomstvu. Práve toto “tajomstvo” Dominik Dán použil ako argument, pre ktorý nemohol špecifikovať náplň svojej práce. A to je skutočne tenký ľad. Ak bol počas predošlého vedenia poverený úlohami, ktoré podliehajú stupňu utajenia, je pre mňa nepochopiteľné jeho zaradenie na Tlačovom odbore," uviedol Mikulec.

Šéf rezortu reagoval aj na argument o home-office. "Na home office boli od nástupu nového vedenia mnohí zamestnanci rezortu, vrátane zamestnancov tlačového odboru. V súvislosti s koronavírusom to bolo dokonca v niektorých prípadoch viac než žiadúce. Rozdiel medzi nimi a Vami je však ten, že títo ľudia na dennej báze odovzdávali svoje zadania, komunikovali s nadriadenými a plnohodnotne plnili svoju náplň práce rovnako, ako keby sedeli na pracovisku. V tomto prípade je preto argument p. Dána, že pracoval z domu, urážkou všetkých, ktorí tak naozaj robili," napísal minister.

Celý status Romana Mikulca si prečítajte tu:

DÁNOVA REAKCIA PO MESIACI!? Spisovateľovi Dominikovi Dánovi trvalo mesiac, kým sa rozhodol reagovať na svoj odchod z...

Uverejnil používateľ Roman Mikulec - minister vnútra SR Sobota 5. septembra 2020


VIAC Z Domáce