08. 09. 2020 17:00 | GALANTA/TV Markíza

Zo smrti malej Dianky (1,5) obvinili primára pediatrie. Neurobili jej dôležité vyšetrenia

Navyše dostala infúziu až po 27 hodinách, aj to nesprávnu.

Dianka zomrela chybou primára pediatrie
Dianka zomrela chybou primára pediatrie Foto: TV Markíza

Posun po troch rokoch vyšetrovania. Zo smrti dievčatka obvinili primára. Jedenapolročnú Dianku prijali do galantskej nemocnice s hnačkami, bolesťami a teplotou pre dehydratáciu. Na druhý deň však dostala kŕče a prestala dýchať. O pár hodín neskôr zomrela. 

Úrad pre dohľad vlani nemocnicu pokutoval. Lekár proti záverom polície protestuje. Užialená rodina má po troch rokoch v rukách závery policajného vyšetrovania. Zo smrti jedenapolročnej Dianky viní polícia primára pediatrie v galantskej nemocnici.

Dievčatko zomrelo 10. októbra 2017. Pár dní pred tým Dianka ležala s akútnou bronchitídou v Žiari nad Hronom, kde bola rodina na chate. Deň po prepustení z tamojšej nemocnice prestala jesť, pridali sa hnačky aj vracanie, rodičia tak druhorodenú dcéru vzali opäť do nemocnice, ktorú majú zo Serede najbližšie.

 

Stav dievčatka sa rýchlo zhoršoval, až prestalo dýchať. Nezachránil ju už ani prevoz vrtuľníkom do Bratislavy, tam upadla do kómy.

Podľa polície urobili chybu v Galante. V rozhodnutí sa píše, že primár pediatrie nenariadil okamžitý odber krvi na ďalšie laboratórne vyšetrenia, ani odber stolice a moču. Infúziu dehydrované dievčatko dostalo až po 27 hodinách, aj to nesprávnu.

Chceli sme osloviť aj samotného primára. V práci sme ho ale nenašli. Voči obvineniu okamžite podal sťažnosť. Nemocnica stojí za svojím primárom a stále má za to, že zdravotníci spravili maximum, aj keď to žiaľ neviedlo k záchrane detského pacienta. 

Na chyby v liečbe Dianky vlani poukázal aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Nemocnici vtedy uložil pokutu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce