15. 09. 2020 17:03 , článok bol aktualizovaný 16. 09. 2020 16:45 | ŽILINA/TV Markíza,TASR

Šéfka krajského súdu v Žiline priznala, že policajtom vydala dva telefóny

Eva Kyselová bola zadržaná len pár hodín, prepustili ju bez obvinenia.

Šéfka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová po zadržaní.
Šéfka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová po zadržaní. Foto: TV Markíza

Pri rozsiahlej akcii s názvom Plevel zadržali policajti aj šéfku Krajského súdu v Žiline Evu Kyselovú. Tú po niekoľkých hodinách podľa informácií TV Markíza prepustili na slobodu bez obvinenia. Podozrenia, že mala byť aj on zapletená do korupčnej aféry, sa nateraz nepotvrdili. Svedčí proti nej vraj len jeden človek. Ním má byť práve obžalovaný podnikateľ František Tóth alias Veľký Fero.

Sudkyňa bola už v stredu v práci. Poslali sme jej niekoľko otázok. Pýtali sme sa na to, z akého dôvodu ju zadržali a aj to či jej zaistili nejaké osobné veci.

„Vzhľadom na štádium vyšetrovania nemôžem poskytnúť bližšie informácie. Dobrovoľne som vydala dva mobilné telefóny - služobný a súkromný," uviedla pre TV Markíza Kyselová.

Potvrdila nám tiež, že s dvoma mužmi, ktorí policajtom poskytli kľúčové svedectvo v korupčnej kauze, sa v minulosti stretla. O oboch rozhodovala ako sudkyňa vo viacerých prípadoch. Ide o bosa žilinského podsvetia Františka Salingera alias Malého Fera a stíhaného podnikateľa Františka Tótha, prezývaného Veľký Fero.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici bude v stredu popoludní o 15.30 h rozhodovať o väzbe pre sudcov a advokáta, ktorí v pondelok (14.9.) skončili počas razie NAKA v putách a obvinení sú okrem iného zo zločinu prijímania úplatku.

V rukách policajtov skončil emeritný sudca Pavol Polka a okresný sudca Daniel Béreš. Zadržaní a obvinení sú aj advokát Ľuboš Mahdoň a priateľ Béreša Juraj Filipovič.

O Danielovi Bérešovi rozhodol Ústavný súd SR. Ten vyslovil súhlas s jeho vzatím do väzby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce