Mimoriadna správa
Ministerstvo oficiálne potvrdilo 41. obeť nového koronavírusu
Viac v článku
16. 09. 2020 12:14 | BRATISLAVA/TASR

Kotlebovcom pre nenosenie rúšok hrozí pokuta, Šeliga na nich podal podnet

Opoziční poslanci si ich odmietli dať, Kollár ich zo sály vykázal.

Juraj Šeliga (Za ľudí).
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: TASR

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podal podnet na bratislavský okresný úrad  v súvislosti s tým, že poslanci ĽSNS nemali na poslednej schôdzi parlamentu v pléne rúška

"Pravidlá musia platiť pre každého rovnako. Poslanci ĽSNS nesmú byť výnimkou," zdôraznil v stredu (16. 9.) na sociálnej sieti.

Poukázal na to, že polícia kontroluje a pokutuje občanov, ktorí nerešpektujú opatrenia hygienikov. Preto by podľa neho mali úrady konať aj v prípade poslancov ĽSNS.

Peter Krupa, Andrej Medvecký, Milan Mazurek (všetci ĽSNS) si odmietli nasadiť rúško.
Peter Krupa, Andrej Medvecký, Milan Mazurek (všetci ĽSNS) si odmietli nasadiť rúško. Foto: TASR
 

"Ak vykázaným poslancom ĽSNS neudelila pokuty priamo na mieste polícia (čo sa v NR SR nedalo), môže im ich udeliť príslušný okresný úrad. Aby táto kauza nezapadla prachom a nezodpovední kotlebovci neunikli sankcii, obrátil som sa dnes na príslušný okresný úrad s podnetom," uviedol Šeliga.

PRAVIDLÁ MUSIA PLATIŤ PRE KAŽDÉHO ROVNAKO! Dnes som si s údivom prečítal článok o tom, ako nikto nekoná proti poslancom...

Uverejnil používateľ Juraj Šeliga - Za ľudí Streda 16. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Juraj Šeliga

Kotlebovci sa podľa jeho slov správajú nezodpovedne a zbabelo. Poznamenal, že zvyčajne hovoria o zodpovednosti za blaho Slovákov, pričom sú ich slová a činy podľa neho v príkrom rozpore.

TIP: Nosenie rúšok rozdeľuje aj voličov: Priaznivci jednej strany prekvapili

Niektorí poslanci ĽSNS si počas mimoriadnej schôdze parlamentu na začiatku septembra v pléne odmietli nasadiť rúška . Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) ich menovite upozornil a vykázal zo sály.

Na videu si pozrite, ako to vtedy vyzeralo na schôdzi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce