Mimoriadna správa
Ministerstvo oficiálne potvrdilo 41. obeť nového koronavírusu
Viac v článku
16. 09. 2020 12:30 , článok bol aktualizovaný 16. 09. 2020 15:58 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAKA zadržala dvoch mužov, chceli podplatiť štátneho tajomníka Fecka

Ten od začiatku spolupracoval s políciou.

Štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Martin Fecko.
Štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Martin Fecko. Foto: TASR

Národná kriminálna agentúra v stredu (16. 9.) opäť zasahovala na viacerých miestach hlavného mesta. Akcia s názvom Contract v Bratislave súvisí s rozsiahlou korupčnou trestnou činnosťou. Prehľadali i priestory zainteresovaných firiem.

Ako neskôr informovala polícia na sociálnej sieti, zadržali dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Konkétne sa pokúsili podplatiť štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Martina Fecka.

"A to za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu, alebo 60-tisíc eur v hotovosti," píše k prípadu políci.

Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP - komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1 497 614,40 eur.

Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo. Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov.

O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú.

Akcia NAKA: "Contract"

ZÁBERY ZO ZÁSAHU NAKA: ELITNÍ POLICAJTI OBVINILI DVOCH MUŽOV, KTORÍ CHCELI PODPLATIŤ ŠTÁTNEHO TAJOMNÍKA Na viacerých miestach v Bratislave dnes zasahovala národná kriminálna agentúra. Ide o protikorupčnú akciu s krycím názvom CONTRACT. Počas akcie sme zadržali dvoch obvinených z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prehľadali sme tiež priestory zainteresovaných firiem. Obvinení sa mali skutku dopustiť ako spolupáchatelia. Mali sa pokúsiť podplatiť štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému mu mali sľúbiť 5% z hodnoty projektu, alebo 60.000,- Eur v hotovosti. Ide o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (UKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP - komplexný projekt pre manažment údajovʺ v hodnote 1.497.614,40,- Eur. Štátny tajomník, Ing. Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku nedošlo. Obvineným Petrovi Ch. a Miroslavovi S. hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti na sedem až 12 rokov. O prípadnom podnete na ich väzbu vyšetrovateľ rozhodne po vykonaní potrebných procesných úkonov, ktoré naďalej prebiehajú.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 16. septembra 2020

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Tento týždeň to bol už druhý zásah na Slovensku, v pondelok urobila NAKA na strednom Slovensku rozsiahlu akciu PLEVEL v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce