17. 09. 2020 06:27 , článok bol aktualizovaný 17. 09. 2020 13:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAKA zadržala exriaditeľa kriminálneho úradu finančnej správy Makóa. Súvisí to s takáčovcami

Obvinený je znásilnej trestnej činnosti.

Zadržaný Ľudovít Makó.
Zadržaný Ľudovít Makó. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Zadržaný Ľudovít Makó.
Koláž zo zásahu v Jelenci u Ľudovíta Makóa.
Ľudovít Makó.

NAKA vo štvrtok (17. 9.) od skorého rána zasahovali v Jelenci pri Nitre. V rámci akcie Boží mlyn zadržala bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa, ktorý je obvinený z násilnej trestnej činnosti.

Elitní policajti zasahovali podľa našich informácií na dvoch miestach, v dome a v jeho SBS.

Makóov advokát Zoltán Perhács povedal, že je predčasné vyjadrovať sa k zadržaniu. Zatiaľ ani on nevie podrobnosti a dôvody.

Ako krátko po popoludní informoval k prípadu hovorca policajného prezídia Michal Slivka ďalší obvinení sú vo väzbe pre inú trestnú činnosť a jedna obvinená osoba je v zahraničí.

NAKA zasahuje v Jelenci.
NAKA zasahuje v Jelenci. Foto: TV Markíza
 

K trestnej činnosti malo dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Dve osoby trestne stíhame za podporovanie zločineckej skupiny tzv. takáčovcov a činnosť v jej prospech. V tejto súvislosti sú štyria z obvinených, vrátane zadržaného Makóa stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a exriaditeľ aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011, informoval Slivka.

Vyšetrovateľ objasňuje aj ďalšiu Makóovu činnosť. Polícia preto žiada o kontaktovanie prípadných poškodených a podanie svedectva.

Makó skončil vo funkcii 2. júna a z funkcie ho odvolala vtedajšia šéfa finančnej správy Lenka Wittenbergerová. Denník N upozornil, že Makó je známy Bödörovcov. Aby mohol skončiť, zmenila koalícia zákon.

Viac sa dozviete z reportáže Michala Hečku.

 


VIAC Z Domáce