18. 09. 2020 09:33 , článok bol aktualizovaný 18. 09. 2020 13:48 | BRATISLAVA/TASR

Štátneho tajomníka Fecka mal podplácať aj známy právnik

Dnes popoludní o ich väzbe bude rozhodovať sudca ŠTS.

Peter Chrašč a Martin Fecko.
Peter Chrašč a Martin Fecko. Foto: TASR TV Markíza

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na väzobné stíhanie dvoch osôb, ktoré sa snažili podplatiť štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva Martina Fecka.

"Prokurátor ÚŠP podal 17. septembra vo večerných hodinách na Špecializovaný trestný súd návrh na väzbu dvoch osôb P. Ch. a M. S., obvinených z prečinu podplácania v súbehu so zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti v štádiu prípravy formou spolupáchateľstva," informovala hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová. Prokurátor podal návrh z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov a pokračovania trestnej činnosti.

O návrhu bude rozhodovať sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica v dnes popoludní, potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Podľa zistenia Denníka N má ísť o známeho právnika Petra Chrašča a obchodného riaditeľa Lomtecu Miroslava Sedláka.

Muži sa mali pokúsiť podplatiť Fecka, ktorý s políciou spolupracoval. K odovzdaniu úplatku nedošlo. Petrovi Chračšovi a Miroslavovi Sedlákovi podľa polície hrozí v prípade dokázania viny za podplácanie trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti sedem až 12 rokov.

Polícia ich zadržala v rámci protikorupčnej akcie s krycím názvom Contract. Za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému podľa polície Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce