19. 09. 2020 16:55 , článok bol aktualizovaný 19. 09. 2020 20:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Igor Matovič o investovaní manželky: Do Arca Capital nevložila ani euro

Ako priblížil, Pavlína Matovičová má tri zmenky vo firme Arca Investment.

Predseda vlády Igor Matovič.
Predseda vlády Igor Matovič. Foto: TASR

Manželka premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) podľa jeho slov nemala v spoločnosti Arca Capital nikdy vložené ani jedno euro. Uviedol to na tlačovej konferencii, ktorú k tejto téme zvolal v sobotu podvečer.

Ako priblížil, Pavlína Matovičová má tri zmenky vo firme Arca Investment. Všetky tri boli vystavené na rovnakú sumu 200-tisíc eur, dokopy teda 600-tisíc eur. Prvú zmenku kúpila 25. septembra minulého roka, druhú 8. apríla tohto roka a tretiu 4. mája.

Premiér počas tlačovky obvinil z klamstiev Smer-SD, Hlas-SD a Pentu, ktorá je majiteľom Plus 7 dní, ktorý informáciu priniesol.

"Klamali o tom, že išlo o Arca Capital, keďže tam Pavlínka nemala ani jedno jediné euro. Klamali v sume desať miliónov eur, pretože to bolo v inej firme dokopy vo výške 600 000 eur," povedal Matovič. Najviac však podľa neho klamali v tom, že ju zvýhodnil, poskytol informácie a protekčne jej vybavil, aby si peniaze vytiahla.

„Rovnako ako každý, aj ona bude čakať na to, ako konkurz dopadne," uviedol na o konkurze, ktorý skupine momentálne hrozí.

 

Matovič spočiatku tvrdil, že o investíciách svojej manželky nevie. Dnes uviedol, že nimi disponuje od štvrtka, no chcel vidieť, ako bude v priebehu dní reagovať verejnosť, médiá či koaliční partneri.

"Z mojej strany to bola skúška dôvery voči komukoľvek na Slovensku. Voči novinárom, voličom, koaličným partnerom," povedal.

Na otázku, aby zverejnil nejaké dôkazy, odpovedal, že tak neurobí. Tvrdí, že kto mu doteraz neveril, veriť mu nebude ani naďalej. "Pýtam sa, z akého dôvodu by som mal ukazovať výpis z účtu alebo zmenky mojej manželky," uzavrel premiér.

Čítajte viac: Smer podá trestné oznámenie na Arca Capital. Vraj prednostne vyplatili výnosy premiérovej manželke

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce