23. 09. 2020 08:49 , článok bol aktualizovaný 23. 09. 2020 12:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR, TV Markíza

NAKA zasahovala na viacerých miestach na Slovensku, boli aj v Bonule

ÚŠP sa k prípadu nebude nateraz vyjadrovať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Policajti Národnej kriminálnej agentúry od skorých ranných hodín zasahovali na viacerých miestach Slovenska. Vykonávali domové prehliadky a prehľadávali aj firmy a nebytové priestory. Zásah suvísí s výstavbou ciest. Má ísť o policajnú akciu s krycím názvom "OKO". Podľa informácií noviny.sk NAKA zasahovala aj v rodinnej firme Bödörovcov v Bonule.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová v reakcii pre tvnoviny.sk povedala, že nateraz sa nebudú k zásahu vyjadrovať. "Vzhľadom na aktuálny procesný stav a neverejný prieh prípravného konania nebudeme v súčasnosti poskytovať žiadne informácie, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie," konštatovala v reakcii.

Šéf rezortu dopravy o ničom nevie

Minister dopravy Andrej Doležal nemá k zásahu vo firme Bonul v súvislosti s Národnou diaľničnou spoločnosťou žiadne informácie. "Nechcem sa k tomu ani vyjadrovať, nie je to ani moja úloha a nechcem v žiadnom prípade špekulovať ani komentovať," poznamenal minister pred rokovaním vlády s tým, že to je na orgánoch činných v trestnom konaní.

"Chcem povedať, že NDS bude maximálne súčinná," uzavrel minister s tým, že nechce narušovať priebeh vyšetrovania. "Ja verím polícii, verím vyšetrovateľom, budeme voči nim maximálne súčinní," dodal.

 


VIAC Z Domáce