23. 09. 2020 10:43 | PREŠOV, BRATISLAVA/zg

Polícia nevypátrala páchateľa, ktorý poslal náboje matke šéfa SIS

Trestné stíhanie prerušili.

Starostke obce Nižný Hrabovec Marcela Pčolinská.
Starostke obce Nižný Hrabovec Marcela Pčolinská. Foto: TASR

Polícia nevypátrala páchateľa, ktorý v júni poslal v obálke náboje z plynovej pištole matke riaditeľa Slovenskej informačnej služby a starostke obce Nižný Hrabovec Marcele Pčolinskej.

Prešovský krajský policajný hovorca Igor Pavlík pre tvnoviny.sk potvrdil, že príslušník obvodného oddelenia v Slovenskej Kajni vydal 16. septembra uznesenie o prerušení trestného stíhania. Dôvodom je, že sa pri vyšetrovaní prípadu „nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe".

Uznesenie nie je doposiaľ právoplatné. "Stane sa tak vtedy, ak účastník nepodá sťažnosť voči uzneseniu v zákonom stanovenej lehote," doplnil hovorca.

Na matkin prípad upozornil starostkin syn 10. júna. "Môže to súvisieť s jej aktivitami ako starostky, ktorá sa dlhodobo venuje ochrane životného prostredia v danej oblasti. Súvisieť to môže aj s mojím výkonom riaditeľa SIS a čisto teoreticky aj s politickým angažovaním sa môjho brata, ktorý je poslancom parlamentu," povedal v júni šéf tajnej služby Vladimír Pčolinský.

Podľa jeho slov SIS do prípadu nezasahovala, keďže bol prípad v rukách polície. „Všetky informácie však poskytli moji rodinní príslušníci pri výpovedi v deň, keď sa náboje našli," dodal pred novinármi.

Druhý syn Pčolinskej, Peter, je poslancom za hnutie Sme rodina, ako aj nevesta Adriana Pčolinská, ktorá je manželka šéfa SIS.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali o prípade v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce