23. 09. 2020 10:57 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Alena Zsuzsová ostáva za mrežami, Najvyšší súd zamietol jej sťažnosť

Prípad sa týka likvidácií prokurátorov Žilinku i Šufliarskeho, ako aj advokáta Lipšica.

Alena Zsuzsová ide opäť do väzby.
Alena Zsuzsová ide opäť do väzby. Foto: TASR/Ján Krošlák

Senát Najvyššieho súdu na stredajšom (23. 9.) neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť Aleny Zsusovej proti jej vzatiu do väzby. Týka sa to prípravy likvidácií prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

O väzbe pre ňu rozhodol sudca Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala po tom, ako ju zadržali policajti po oslobodzujúcom rozsudku v kauze objednávky vražda Jána Kuciaka.

Alena Zsuzsová vychádza z leopoldovskej väznice.
Alena Zsuzsová vychádza z leopoldovskej väznice. Foto: TASR
 

"Senát sa v plnom rozsahu stotožnil s uznesením Špecializovaného trestného súdu a rovnako dospel k záveru, že u obvinenej dôvody väzby, v tomto štádiu konania, sú dané," informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Zsuzsová 13. septembra pred Hrubalom poprela, že by sa podieľala na prípravách vrážd prokurátorov a advokáta. Aj v tomto prípade proti nej svedčí Zoltán Andruskó. Priznal sa, že mal zháňať vykonávateľov.

Ponúkané sumy za vraždy.
Ponúkané sumy za vraždy. Foto: TV Markíza
 

Podľa Andruskóa ponúkala za vraždy desiatky tisíc eur. Najviac mala údajne ponúkať za život advokáta Daniela Lipšica. Ona sama alebo Zoltán Andruskó ale nemali motív právnikov zlikvidovať.

 


VIAC Z Domáce