24. 09. 2020 09:41 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Obvinený Makó sa rozhodol spolupracovať s políciou. Vraj prezradil mená zaujímavých ľudí

Údajne sa mali spoločne s ním podieľať na trestnej činnosti.

Ľudovít Makó v putách.
Ľudovít Makó v putách. Foto: TASR - Ján Krošlák

Exriadieľ kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó sa rozhodol, že bude spolupracovať s políciou. Informuje o tom portál topky.sk, ktorému to potvrdili tri nezávislé zdroje.

Podľa nich mal povedať meno vysokopostaveného prokurátora, ktorý sa mal podieľať na trestnej činnosti. Údajne exriaditeľ hovoril aj o vysokopostavených policajných funkcionároch, ktorí sa mali s ním na trestnej činnosti podieľať.

Prokurátor dozorujúci Makóove stíhanie podľa Dennika N vydal pokyn, že o prípade bude informovať iba on. Úrad špeciálnej prokuratúry vyhlásil, že ide o neoverené informácie.

„Uvedeným embargom je výlučne sledovaný účel trestného konania, ktorým je odhalenie trestnej činnosti a jej páchateľov. Upozorňujeme médiá a verejnosť, že akékoľvek informácie, ktoré boli v médiách publikované, boli z neoverených a neoprávnených zdrojov. Vyzývame médiá, aby boli zdržanlivé v uverejňovaní informácií v predmetnej trestnej veci, ako aj osobám v nej vystupujúcim, pretože vec je v štádiu neverejného prípravného konania. Kým to procesná situácia neumožní, nebudeme poskytovať ani komentovať žiadne informácie," napísala pre web hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Sudca Ján Giertli v sobotu (19. 9.) rozhodol, že exriaditeľ bude väzobne stíhaný a podľa portálu práve preto Makó nepodal proti jeho rozhodnutiu sťažnosť. Prečo sa tak stalo, vtedy to jeho advokát Zoltán Perhács nechcel bližšie komentovať.

Makó je obvinený zo zločinov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, obmedzovania osobnej slobody a obzvlášť závažného zločinu vydierania. Stíhania súvisia s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov. Podľa vyšetrovateľa NAKA s nimi spolupracoval. K trestnej činnosti malo dôjsť v rokoch 2011 až 2017. Policajti zároveň vyzvali verejnosť, aby sa prihlásili tí, ktorí sú poškodení.

 VIAC Z Domáce